Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2017. OLASZ emelt színtű...

2017. OLASZ emelt színtű érettségin hibás az egyik feladatnál a megoldókulcs? Létezhet ilyen?

Figyelt kérdés
II. Nyelvhelyességi részben a 4. feladatnál 27-es kérdésnél válaszra a megoldókulcs azt adta meg, hogy é/sará. Ez nem jó, mert a amennyiben egy mondatban két jövőidejű ige szerepel és az egyik megelőzi a másikat és a mondat appena-val (amint) kezdődik, azt a jövőidejű igét, ami korábban történik a másiknál, megelőző jövőidőbe, azaz futuro anteriore-ba kell rakni, ami jelen esetben sará stato lesz szigorúan. Létezhet, hogy ilyen szarvashibát elkövessenek a megoldókulcs kiadásánál?

2017. jún. 3. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Lehet
2017. jún. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez végleges megoldókulcs?
2017. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Benne van a pakliban, hogy hibás a megoldókulcs. Volt már rá 1-2 példa, jelezni kell ilyenkor és ha úgy a jó ahogy te írod jár érte a pont (nem tudok olaszul szóval arról gőzöm sincs, hogy ez most tényleg hibás-e, de előfordulhat)
2017. jún. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
24 éve tanítom az olasz nyelvet magánúton, felsőfokú nyelvvizsgám van belőle de meg kellett csinálnom az olasz érettségit az ELTE nyelvtanári szakra történő jelentkezés miatt, mert nem abból van érettségiztem és a felsőfokú nyelvvizsgát nem fogadják el. Egymillió százalék, hogy hibás a megoldókulcs, szinte nevetségesnek találom ekkora szarvashiba elkövetését a megoldásban. A többi jó, azoknál nem hibáztak.
2017. jún. 4. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Ebben az esetben [link]

Ott a tételkészítő bizottság e-mail-címe.

2017. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztos hogy hiba nyelvtanilag ez kétségtelen viszont sokszor az olasz ahol anteriorét kéne használni csak sima futurót használ

Ugyanez a helyzet a trapassato prossimoval is - használják csak nem mindig a nyelvtannak megfelelően szóval lehet a megoldókulcs inkább a köznyelvibb megoldást javasolta

Mindenesetre ez valóban idegesítő mert én ha kell kiteszem és használom

2017. jún. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem én és hallom is olasz nyelvet aktívan gyakorlóként, hogy sok mindent nem úgy használnak, ahogy a nyelvtankönyvben le van írva és egyébként ahogy a tanárok leadják a diákoknak. Sőt! Az 50 pontos nyelvtani megoldótesztekben elvárják a futuro anteriore ismeretét és hogy azt írják be megoldókulcsnak a diákok, akkor itt is el kell fogadniuk mint helyes megoldást, mert helyes megoldás. Én a helyükben é/sará mellé feltétlenül odaírtam volna az é stato-t is. Ez lett volna első helyen.
2017. jún. 5. 10:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyet értek vele, csak még azt hozzátenném, hogy a tanultabb olasz, aki választékosan használja a nyelvet, az ezeknek a nyelvtani formáknak eleget tesz még beszédben is... sokan a kötőmóddal is hadilábon állnak vagy éppen a passato remotoval

Mindegy a lényeg, hogy hibás a megoldókulcs, de ránézek mindjárt én is, mert most már kíváncsi vagyok

2017. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Fel tudnád esetleg rakni a linket? Engem is kíváncsivá tettél, de a neten nem találom. Köszi!
2017. jún. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2017. jún. 28. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!