Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek? (Bővebben lent! )

Szerintetek? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok, és azon gondolkodtam, hogy mi legyek felnőttként. Tudom, még van idő arra, hogy ezen agyaljak, de ez a téma felkeltette az érdeklődésemet. Hogy miért? Nemrégiben az osztályfőnökünk megkérdezte tőlem, hogy mi leszek, ha felnövök. Világéletemben érdekelt a pszichológia, és szeretnék az embereken segíteni is, persze. Azt mondta a magyartanárom, hogy jól fogalmazok, elmehetnék előadónak is. Nem tudom, hogy csak elfogultságból, vagy tényként mondta, de ez önbizalmat adott arra, hogy tervezzem a jövőmet. Sok energiát fektetek a tanulásba, 4-es, 5-ös tanuló vagyok, szeretnék majd egyetemre is járni és diplomát szerezni, híres lenni. Minden álmom ez lenne! Olvasok könyveket, cikkeket, tudományos műsorokat nézek, szóval olyanokat, amik érdekelnek. Csak egy a probléma: egyik osztálytársam ezt meghallotta, és ezt mondta: ,,Szerintem ne agyalj ezen annyit, senki nem akarja a hülyeségeidet hallgatni." Alapjában véve is kiközösített vagyok az egész osztályban, és ez elvette az önbizalmamat is. Szeretném vállalni ezt a szakot, de félek, hogy hülyeségeket fogok beszélni, és csődbe megy majd a vállalkozásom. Szerintetek?

2017. jún. 5. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Engem is kiközösítettek a te korodban, mostanra már jelent meg írásom nyomtatásban, nem volt nagy vaszizdasz, de senki nem panaszkodott, hogy a hülyeségeimért kár volt. :D Tizenkét évesen páran óriási gennyládák tudnak lenni, és pontosan tudom, hogy mennyire rossz tanács, amikor azt mondják, hogy próbálj meg ne figyelni rájuk, de ebből az írásodból is látszott, hogy jól fogalmazol, és ha mellette okos vagy és jól is tanulsz, az lehet belőled, ami csak akarsz. :) Most koncentrálj arra, hogy egy jó gimibe kerülj, időközben úgyis minden formálódni fog.
2017. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

Csak irigykednek Rád, mert míg Neked legalább vannak álmaid és jól tanulsz, addig az ő agyuk odáig jut el, hogy kijött a fidget spinner és milyen színben kellene venni belőle. Szóval nyugi ;)


Az, hogy félsz, természetes, viszont biztos vagyok benne, hogy 5-10 év múlva már szilárdabb és érettebb lesz a személyiséged, már nem fogsz annyira félni. Főleg akkor nem, ha teszel is érte :)


Viszont valamiben el kell, hogy keserítselek: kicsit elvarázsolt vagy. ..Sok energiát fektetek a tanulásba, 4-es, 5-ös tanuló vagyok, szeretnék majd egyetemre is járni és diplomát szerezni, híres lenni. " Oké. Ez így nagyon szép. De tudod, attól, hogy jó tanuló vagy, még nem is biztos, hogy egyáltalán el tudsz végezni egy szakot. Az egyetem már nem olyan, mint a gimi, hogy mindent megtanítanak neked, és semmi olyat nem kérdeznek, amiről nem volt szó! Sőt, ha még meg is lesz a diplomád, semmi nem garantálja, hogy el fogsz tudni helyezkedni, nemhogy még híres legyél!


Nem szeretném, hogy feladd az álmaidat, én csupán leírom számodra a valóságot, hogy mire készülj fel. És most elmondom hogy lehet valaki kutató/előadó: először is érettségizz le nagyon szépen, majd jelentkezz pszichológiára. Addigra már biztosan mindenkinek fizetős lesz az egyetem (gyakorlatilag már most is az), meg amúgy sem egy drága szak, vagyis készülj rá, hogy fizetős lesz. De nem baj, ne keseredj el. Az első évben szépen tanulsz, mint a kisangyal, mindenből megpróbálsz 5-öst kapni, főleg arra tárgyra, amit kinéztél magadnak. Mert ugye kell egy olyan tárgy, egy olyan intézet az egyetemen, akinél kutatni szeretnél. Igen, ezt már az egyetemen el kell kezdeni. TDK-nak (Tudományos Diákkör) hívják. Nehéz bekerülni, általában már ahhoz is ismerős kell, hogy szóba álljanak veled, hiszen tehetségeknek sok a tehetséges diák, nehogy azt hidd, hogy egyedülálló leszel...ja meg a szimpátia sem az utolsó. Ott már kutatókkal, tanárokkal, professzorokkal, laboratóriumi kisegítőkkel és hasonlókkal leszel körbevéve. Meg fogod szokni, hogy te ott még így is kis senki vagy, akit mindenki ugráltathat, és mindig be kell menni, ha mondják, akár az éjszaka közepén is. Viszont az egyetemi évek hosszú munkája majd megéri gyümölcsét és ha engedik, folytathatod a kutatást az egyetemen diplomásként is. 1-2 év alatt általában 1 kutatás befejeződik, amiről írnak egy cikket a helyi lapban, a hátuljára a 30. emberként fel leszel tüntetve, de a kutatás vezetője lesz úgyis a lényeg, még ha te is értél el valamit. Talán 10-15-20 év múlva (főleg NŐként) talán te is vezethetsz kutatást, és talán lehetsz valaki. Persze addig is adhatsz elő az egyetemen, mert muszáj lesz. Annak, akinek mondják, és arról, úgy, ahogy mondják, nem pedig ahogy szeretnéd.


Igen, tudom, hogy inkább problémákat írtam, de ez a valóság. Sajnos Magyarország nem az az ország, ahol (főleg nem pszichológiából) nagyon komolyan kutatások folyának (max az orvosin). De inkább arról van szó, hogy pályáznak meg ilyen meg olyan pénzt az EU-tól és hogy tudnak ide-oda sunyiban leírni egy "kis" pénzt. Nem beszélve arról, hogy az egyetemen eleinte alig kapnál valamennyit. Diplomás minimálbér. Akkor már inkább elmehetsz pszichológusként egy céghez közösségépítő tréningeket szervezni heti 3 alkalommal, és még így is havi 3-400 ezreket keresnél. Nem pedig az, hogy te reggeltől estig tanulsz, készülsz az előadásaidra, készülsz a kutatásra, bent vagy a laborban éjfélig, és még így is csak a 30. név leszel a sorban minden egyes publikált cikkben hosszú éveken keresztül. Igen, lehetsz híres, csak sokára.


Vagy tanulsz nyelveket, angol felsőfok + még 2-3 nyelv, és irány Nyugat-Európa. Ott jobban nézik a valódi tehetséget is. Már ha van. Egyébként magán pszichológusként sokkal hamarabb híres lennél.


Szóval hajrá ;)

2017. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Aki kicsit is értelmes és vannak saját céljai, álmai azt a sötét többség általában megpróbálja visszahúzni. Ez iskolai osztályban, "baráti körben" sőt még családon belül is gyakori.


Tarts ki és ne törődj a hülyékkel!

2017. jún. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az embereken nagyon sokféleképpen segíthetsz, ha van benned erkölcsi tartás, és nem a pénzt meg a hírnevet hajhászod.
2017. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!