Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az emelt töri szóbeli?

Milyen az emelt töri szóbeli?

Figyelt kérdés
Aki volt már emelt töri szóbelin, milyen volt? Könnyű össze szedni 35-40 pontot? Milyenek a források?
2017. jún. 8. 12:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Most értem haza szóbeliről, 11-es tételt húztam. Ezt pont megtanultam úgyhogy jó lett, szerintem 45 pont körül összekapartam, 7 percig beszéltem de a végén csak 1 kérdést tettek fel, úgyhogy gondolom elmondtam mindent amit kellett. Szerintem ha nem tudtam volna semmit a forrásokból akkor is összehoztam volna 35-40 pontot minimum, legalábbis ehhez a tételhez nagyon jó források voltak, csak abból meg lehet jóra csinálni, ha meg még tudsz dolgokat magadtól is akkor csak jobb lehet. Úgyhogy nyugi, a vizsgáztatók is jófejek, a források is jók, ha a források mellé meg van valami alaptudásod akkor 40 alatt nem lesz. :)
2017. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást és gratulálok neked. A 11-es tétel tényleg jó :)

Én szombaton megyek de még van 9 tétel amit nem tanultam meg :(

2017. jún. 8. 13:31
 3/15 A kérdező kommentje:
Első kommentelő ha még olvasod tudnál tanácsot adni, hogy mire kell jobban/nagyon odafigyelni!?
2017. jún. 8. 15:00
 4/15 anonim válasza:
Elég volt az,hogy 7 percet beszéltél? Úgy tudtam,hogy legalább 15 percet kell :O
2017. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudtam 20 percet kell. :O
2017. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is 20 percről tudok emelten. De gondolom ha valaki tudja es mindent elmond, akkor nem fogják ott tartani, hogy meg legyen a 20 perc.. gondolom én
2017. jún. 8. 16:36
 7/15 anonim ***** válasza:
Milyen atlaszt lehet használni? :) bocsi a kérdésért a kérdésedben :D
2017. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem gond, de én sem tudom milyen atlaszt lehet használni. De azt ott adjak, nem kell vinni :)
2017. jún. 8. 17:25
 9/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem tudom mire kéne így külön figyelni, talán annyi, hogy folyamatosan beszélj, legyen logikusan felépítve amit mondasz. Ami a tételen lesz szempont meg forrás abból pedig egyet se hagyj ki. Meg ha véletlenül olyat húzol amit annyira nem tudsz, akkor is próbálj meg atlaszból meg forrásból mindent összeszedni amit csak tudsz, és magabiztosan mondd el, akkor is ha amúgy fogalmad nem lenne forrás meg atlasz nélkül az egészről. Szerintem ennyi. :D


Elég volt a 7 perc, nincs megadva, hogy mennyi ideig kell tartania a felelésnek, ha el tudsz mindent mondani 8-10 percben ami a megoldókulcsban benne van akkor az is jó. Nem idő szerint osztályoznak, szóval csak azért ne próbáljátok húzni az időt, hogy majd akkor biztos több pontot adnak. A megoldókulcs szerint fognak pontozni, ha mindent elmondasz 8 perc alatt ami benne van az ugyanolyan jó mintha 15-20 perc alatt mondanád el. Minimum idő nincs megadva, maximum van, az 15 vagy 20 perc. Ha kihagysz valamit akkor arra rákérdeznek, ha tudsz rá válaszolni akkor ugyanúgy megkapod rá a pontot mintha magadtól mondtad volna. Én hiába csak 7 percig feleltem, 1 kérdést tettek fel utána, azt megválaszoltam, utána belenéztek a megoldókulcsba és mondták, hogy nincs több kérdés, mehetek.


Atlaszt azt ott adnak, van benne kronológia. Idén van még ugye az utolsó év amikor lehet használni.

2017. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!:) nagyon parázok, most úgy érzem egy tételt sem tudnék elmondani, de mivel tanultam így remélem a szempontok meg források segíteni fognak
2017. jún. 8. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!