Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azok a tanárok, akiknek...

Azok a tanárok, akiknek nagykorú magántanítványaik vannak (pl. idegen nyelvet tanítanak nekik), milyen etikai normákat éreztek magatokra nézve követendőnek? Szexuális viszonyt kezdenétek magántanítvánnyal? Pro és kontra jöhetnek az érvek.

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy ha együtt vagy valakivel, pénzt elkérni a korrepetálásáért már elég meredek egy idő után. A tanítványodra rámozdulni szerintem nem etikus, de ha szimpatikusak vagytok egymásnak, és nyit az irányodba, akkor végül is miért ne?
2017. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem kéne, hogy ugyanazok a normák legyenek érvényesek, mint intézményi keretek között?

pl. hogy szigorúan szakmai jellegű marad a kapcsolat, és nem lesz belőle szex.


és nem éppen abban áll a veszélye a magántanításnak, hogy mivel nincs mögötte intézmény, nincs rá kidolgozva etikai kódex, ezért sokan azt gondolják, átléphetik a határokat?

2017. jún. 8. 15:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ez kölcsönös vonzalom esetén arra a két emberre tartozik, és senki másra, tehát nem látom miért lenne akadálya?

Nyilván az nem szerencsés, ha még tanítványi viszonynál próbálkozik be az egyik fél úgy, hogy amúgy nem látszik, hogy kölcsönös a dolog, de ha a tanítványi viszony véget ér, akkor már ott sincs szerintem vesztenivaló.

Komoly szándékok esetén nincs benne kivetnivaló szerintem, mert az esetben ugyanarra a két emberre tartozik a kapcsolat, mint a tanítási viszony.

2017. jún. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!