Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy év kihagyás után is...

Egy év kihagyás után is kaphatok árvaellátást?

Figyelt kérdés
Idén fejezem be a középiskolát és elég valószínű, hogy kihagyok egy évet, mert idén nem fognak felvenni egyetemre. Ha egy év múlva kezdem el az egyetemet, akkor újra kaphatok árvaellátást? Vagy ha egyszer abbahagyom, akkor már nem foglalkoznak vele?

2017. jún. 11. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Kaphatsz! Én is így voltam és kaptam, pedig én eleve csak méltányosságból kaptam, mert nem volt meg apám munkaviszonya. Ők nem fognak vele foglalkozni, Neked kell újra kérni! Sőt, én még egyetem után egy nappali okj-t is elkezdtem, ott is kaptam 24 évesen. Emiatt ne aggódj, csak mindig mondd le, ne vedd fel jogosulatlanul és igényeld meg, amikor jár.
2017. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy dolog még érdekel. Június végén befejezem a gimit. Az iskolalátogatási igazolást mindig októberben szokták kérni az ellátáshoz.

Júliustól októberig még jogosult vagyok az ellátásra, ugye? (Függetlenül attól, hogy folytatom-e ősszel a tanulmányokat.)

2017. jún. 11. 11:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Háááát...én erről nem vagyok meggyőződve. Szerintem nem, mert a jogviszonyod megszűnik, onnantól tudomásom szerint nem vagy jogosult. Nekem pl. az okj jogviszonyom feb. 17-én szűnt meg, és onnantól nem járt. (Ezt jelentenem kellett és mivel közben folyósítottak, vissza kellett fizetnem) A diák ugye Márc. 31-ig volt használható, de árvaellátás a jogviszony megszűnése után nem járt. Nem vennék rá mérget, kérdezz rá mindenképp!
2017. jún. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!