Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik ilyen "betegség"?

Létezik ilyen "betegség"?

Figyelt kérdés
Általános iskolás korom óta gondom van az irodalom tanulással. Bármennyire erőlködöm, képtelen vagyok megjegyezni akár a verselemzéseket, akár a koszakokat, életrajzokat, bármit, ami irodalom. Különtanárhoz is jártam, úgy voltam 2-es, 3-as, nélküle buktam volna. Létező "betegség" lehet, vagy szimplán nem ilyen beállítottságú lehetek? Nyelvi szakon tanulok jelenleg egyetemen.

2017. jún. 12. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a történelemmel voltam ugyanebben a helyzetben. Szerintem az az oka, hogy tudat alatt utálod a tantárgyat.
2017. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szimplan rosszak a tanulasi modszereid.
2017. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Irodalom utálítisz. :D Ha írni-olvasni tanulással nem volt gondod, szöveget megfelelően értelmezel, más tantárgyból nincs problémád a memorizálással (mivel nyelvi szakos vagy, feltételezem, hogy ezek megvannak), valószínű, hogy szimplán csak rühelled ezt a tantárgyat, vagy unod, nem érdekel. No para, tovább fogsz lendülni belőle.
2017. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amugy szerintem attol függ. Én sem tudtam sosem megtanulni a verselemzéseket, de én azért nem, mert sosem beszéltük át, csak leirtuk a vetitöröl, és egy versszakhoz irtunk fél oldalt is. A fene emlékezett már, hogy melyik melyikhez tartozik. De miért érdekel, ha egyetemre jársz? Szerencsére tul vagy már ezen az idöszakon, nem leszel ujra általános iskolás.
2017. jún. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem vagyok túl az irodalmas szakaszon, mivel nyelvi szakon is oktatjak, 4 féléven keresztül. De hogy minek, azt a fene se tudja... :D
2017. jún. 13. 08:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg egyébként azt sem értem, hogy a nyelvet miért a humán tárgyak közé sorolják.. Ha választanom kéne, akkor már inkább matekot tanulnék mellette. És ezt több felől is hallottam már, hogy a nyelv inkább reál, mint humán tárgy.. Szerintetek?
2017. jún. 13. 08:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen ezt én is hallottam, hogyha matekbol jo vagyok, akkor a nyelvekböl is jonak kéne lennem, mert egy csoportba tartoznak. Ahhoz képest az egyik humán a másik reál. A fene sem érti ezt. Az a baj igazábol, hogy szerintem ha papirod is lenne rola, hogy nem megy az irodalom és nem kéne eröltetniük, 4 félévnyi irodalmat akkor sem engednének el neked, ezek szerint erösen ráépül a szakodra.
2017. jún. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!