Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Bsc diploma bármelyik...

A Bsc diploma bármelyik egyetemen "csak" főiskolai szintet jelent és az Msc jelent egyetemit?

Figyelt kérdés
Amikor én voltam hallgató akkor külön főiskolák és egyetemek voltak értelemszerűen ennek megfelelő diplomát lehetett szerezni (Bologna előtt),csak akkor 4 éves volt egy fősuli. Az új rendszerben azt látom,hogy hozzátoldanak főiskolákat egyetemekhez,s így úgy tűnik egyetemi diplomát kapnak bsc szakon.A bsc legtöbb helyen 3 év és 2 év plusz az msc-hez vezető út. Anno én még főiskolát végeztem, most az a főiskola egyetem lett. Akik ott végeznek ugyanazon a szakon azok már egyetemi szintű végzettséget szereznek? Nem gondolom,de érdekelne. Valahogy nem tartom fair-nek.

2017. jún. 15. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Igen.
2017. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
kivéve osztatlant, vagy jogot pl.
2017. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Persze, az osztatlan az más,de itt nincs elkülönítve bsc-re és msc-re,mint pl. az orvosi vagy a tanári.

Csak azért is érdekel mert itt a munkahelyemen sokan úgy emlegetik mindig a végzettségüket hogy egyetemet végeztek,holott bsc-jük van csupán. Tehát ők 3 éves bsc képzés alatt szereztek egyetemit én meg anno 4 éves fősulin csak fősulisat. Na persze,nem fair. Ez ihlette a kérdésem.

2017. jún. 15. 10:14
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Sok embernek a Bsc is egyetemi végzettséget jelent. Én külföldön élek itt a Bsc egyetemi végzettségnek számít amire rálehet tanulni az Msct. Nekem mindig is egyetemi végzettségnek fog számítani a Bsc.
2017. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Alap, osztatlan és mesterképzés van. A régi fogalmak már nem élnek. Nem lehet az újra ráhúzni. Erőltetheted, de nem működik.
2017. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Külföldön a bsc egyetemi? Mi a fene? Akkor az msc az doktori,vagy mi? Szerintem az egész más rendszer akkor.
2017. jún. 15. 11:31
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Nincs külön főiskola meg egyetem. Az alapképzés egyetemen tanít már tehát ez a logika alapján egyetemi végzettség.
2017. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Építőmérnök BSC szintén 4 éves, mint a te 4 éves főiskolád.
2017. jún. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem ezen volt a hangsúly, bár annak tűnhetett. Egészségtudományi karon is 4 éves a bsc. Itt magát a rendszer felépítését akartam megérteni.
2017. jún. 16. 09:18
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as,tehát utolsó: Ismerjük amúgy egymást?
2017. jún. 16. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!