Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előre tették a középszintű...

Előre tették a középszintű szóbeli vizsgámat 4 nappal, felkészületlen vagyok; mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nyelv az mindegy. Ma délután értesültünk róla,hogy a csütörtökre megbeszélt vizsgát most hétfőre tették át. 10 tételem van (nyelv) négyet nem tudok. Van nyelvvizsgám, egy négyes érettségim, de ez sem vigasztal, felkészületlen vagyok. Holnap nekiesek stabiliziálni azokat, amiket megtanultam. Mit csináljak azzal, amiket nem tudok?



A történethez hozzátartozik, hogy nem tantárgyként tanulom a nyelvet, vendégtanuló vagyok egy másik suliban, az én intézményem nem értesített ki. Magamba estem, mert ötöst szerettem volna.


Mit csináljak? Mi lenne most ésszerű?



2017. jún. 16. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Ha ez vigasztal, szerintem 4 nap alatt nem tudnál úgyse sokkal jobban felkészülni. Látod, ezért nem kell az utolsó pillanatra hagyni mindent.


És ha nyelv, főleg ha nyelvvizsgád is van, akkor felesleges a tétel, a bemagolással nem mész sokra. Szókincsed legyen.

2017. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
a nyelv az a tárgy, amit ha nem tanultál meg az elmúlt években, akkor nem 4 nap alatt fogod.
2017. jún. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 "nem kell az utolsó pillanatra hagyni mindent." - Azért te is beláthatod, hogy senki se úgy tanul, hogy vizsga előtti 4 napban már az égvilágon semmi dolga nincs.


De ma csak péntek van, 4 tétel hétfőig alatt simán hozható (főleg ha nyelvről van szó). Menni fog, ne hagyd, hogy egy ilyen kizökkentsen - ha továbbtanulsz, akkor ennél cifrább helyzetekben is fogod magad találni.

2017. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az okoskodást! Maximum pontot kaptam. 33/33-at. Egyébként tizesikesként csináltam az érettségit, 16 vagyok.

Legközelebb ne szóljatok hozzá, ha nem segìtőkész jellegű az, amit írtok.

Utolsónak köszönöm.

2017. jún. 22. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!