Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rövidebb nyári szünet?

Rövidebb nyári szünet?

Figyelt kérdés

Elméletileg rövidítenék a nyári szünetet, azzal, hogy táborokoat hoznának létre.

[link]

Engem ez felháborít, mert az én szabadidőmről hadd döntsek én.

Ti mit gondoltok?



2017. jún. 16. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valahogy egyből a rendszerváltás előtti úttörő táborok jutottak eszembe. A kormánynak egyre több lépése hajaz a szocializmusra.


Szerintem nem kell tartanod ettől. A tanárok is nagy ívben tennének rá - nekik se lenne túl nagy öröm az a plusz 2 hét.

2017. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hamvába fog halni a terv, ne aggódj:)

Azért nem kell ezt túlpolitizálni, a kisgyerekes szülők azok, akik minden évben háborognak, és érthető is, mert nekik nehéz megoldani a felügyeletet. A nagyobbaknak meg egészen más igényeik vannak - a klímáról nem is szólva:)

Szerintem a tanévet legfeljebb alsós korban lehetne / kellene átalakítani, amikor még napközi is van, mert hát az is érthető, hogy a szülőknek dolgozni kell, sok helyen nincs segítség, a kulcsos gyerek meg senkinek sem jó:S

2017. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még egy alsós általános iskolásnál megértem, hogy nehéz a gyerekre vigyázni nyáron (nem mindenki engedheti meg a tábort, és a nagyszülők se minden esetben elérhetőek - vagy ők is dolgoznak, vagy pedig ne adj isten, meghaltak). Felsős diákoknál és gimnazistáknál viszont nem látom értelmét a dolognak.

Én például nyáron keményen rágyúrtam a nyelvvizsgára, magántanárhoz is jártam, nem biztos, hogy örültem volna két felesleges hétnek, amikor tényleg nem csinálunk semmit, ahogy a cikkből lejött (mert rendes tanítási időben nekünk simán volt olyan tanárunk, aki utolsó órán is tanított - érettségi tárgyak közül egyedül a matektanár vitt el minket utolsó órán fagyizni, illetve idegen nyelvi órákon néztünk mondjuk angolul filmet, vagy angolul játszottunk).

Ráadásul ez a két hét se biztos, hogy mindent megold. Aki nem tudja 2,5 hónapra megoldani, hogy a gyereke legyen valahol nyáron, az 2 hónapra se fogja tudni. Aki viszont megoldja, annak mindegy az a plusz két hét (vagyis nem teljesen, mert nem biztos, hogy a szülő örül, hogy még két hétig vinni kell a gyereket az iskolába).


Ha ezt tényleg be akarják vezetni, akkor csak úgy látom értelmét, ha mondjuk általános iskola 1-6. osztályában tennék kötelezővé. Hetediktől felfelé egy értelmes gyerek el tudja látni magát 2,5 hónapra (amiből legalább 1-2 hetet biztos otthon tölt a szülő szabadságon, tehát nem is teljesen 2,5 hónapról beszélünk). Illetve még gimnazistáknál úgy látnám értelmét, hogy nekik lenne lehetőség ezeknél a táboroknál segédkezni az 50 óra kötelező közösségi szolgálat keretein belül.


Illetve a pedagógusok is bent vannak egész júniusban az iskolában, pakolnak, leltároznak, biztos örülnének, ha ebben az időben is a nyakukon lennének a gyerekek (mondjuk most jut eszembe, hogy június végén tartják a szóbeli érettségiket, az is eltolódna? Vannak olyan iskolák, én is olyanba járok/jártam - most vagyok végzős -, ahol első osztálytól tizenkettedik osztályig vannak a tanulók, tehát ha csak alsóba vezetnék ezt be, a mi sulinknál lehet, gondot okozna). Illetve úgy tudom, van lehetőség napközire is nyáron, tehát ez a lehetőség nem új, csak eddig nem volt kötelező.


Mindenképpen jól át kéne gondolni a dolgot, és a gyerekek, szülők, pedagógusok véleményét is illene kikérdezni és fel kéne mérni az igényeket (tudom, úgyse fogják), meg elméletileg az lenne az alap, hogy ezeknek a személyeknek az érdekeit nézzék (ami szintén nincs meg).


Egyébként úgyse lesz belőle semmi, már nem tudom, hány éve tervezik a rövidebb nyári szünetet, és eddig se vezették be. Egyrészt botrány lenne, másrészt már nagyon rég óta június 15. az utolsó és szeptember 1. az első tanítási nap, és mindig meg tudták oldani a normális szülők a gyerekek elhelyezését a nyárra - aki ebbe nem gondolt bele, mielőtt gyereket vállalt, annak erről is illett volna azért gondolkodnia, én úgy gondolom (érdekes, az én családomban sose volt ebből baj, amíg nem tudtam magamról gondoskodni, mindig voltam valahol nyáron, felügyelettel, de szerintem ugyanez igaz az unokatestvéreimre is, rájuk is tudott mindig valaki vigyázni). Más országokhoz meg ne a tanítási napok száma alapján hasonlítsák már Magyarországot:')

2017. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt a +2 hetet viszont hozzátoldanák a tavaszi/őszi/téliszünethez, ami viszont jó.
2017. jún. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyet értek a kérdezővel.
2020. márc. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!