Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos órákban hamarabb tanulok?

Figyelt kérdés

Ilyenkor jobban fog az agyam és nagyon hamar meg tudok tanulni dolgokat.Ugyanakkor vannak órák amikor egyáltalán nem tudok megjegyezni semmit.

Hogyan tanulhatnék többet és jobban ?



2017. jún. 17. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel mindenki így van. Nekem az ideàlis tanulási idő este 6 és 11 körül van vagy hajnalba. Szerintem ekkorra kapcsol ki az agyunk az egész napos pörgésből. Ha d.e akarnék tanulni akkor csak a telefonomat nyomnám vagy tök másra figyelnék. Ha neked csak abban a bizonyos órákban megy akkor hagyd azokra az órákra a tanulást.
2017. jún. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tapasztalnod, melyek ezek az időszakok, és akkor kell tanulnod. Tényleg minden embernél így van. Egyszer az angoltanárunk mondta, hogy végeztek ilyen kutatást is, és bebizonyították, hogy vannak időszakok, amikor az emberek tudnak tanulni, és van, amikor nem.
2017. jún. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem nagy szükségem lenne erre mert viszonylag sok leckét kell megtanuljak egyszerre..
2017. jún. 17. 08:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
hazaérkezést követõen jobb minél hamarabb nekilátni a tanulásnak, mivel ekkor viszonylag frissen még a fejben van a tananyag. Étkezést követõen azonban jobb kevés szünetet tartani, teli hassal sohasem szabad leülni tanulni, mivel az emésztési folyamat lassítja az agy funkcióit, ezáltal pedig ellustulunk. A tanulásnak úgy érdemes nekilátni, hogy legkevesebb egy-két órát szánjunk erre a szellemi tevékenységre, miközben kisebb szüneteket kell beiktatni: pl. fontos a folyadékutánpótlás, mivel a nem megfelelõ vízbevitel is okozhatja a fáradságérzetet és a figyelem lankadását. A TV-nézést azonban jobb mellõzni, ez csak elvonja a figyelmet és más irányba tereli az elõzõleg tanulásra hangolt gondolatmenetet. Zenét viszont hallgathatunk, leginkább olyat amiben nincs szöveg. Lefekvés elõtt ne erõltessük magunkat azzal, hogy továbbra is a tananyag bevésésével fáradozunk, a memorizálás a késõ esti órákban már nem az igazi, ehelyett csak olvassuk át az anyagot.
2017. jún. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!