Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a szóbelitől....

Nagyon félek a szóbelitől. Mit tegyek? 18/l

Figyelt kérdés

Végig dolgoztam a májust és a júniust,muszáj volt.Alig tudtam készülni,minden tételt egyszer olvastam el,és ennyi.Rettentően félek ,pláne a nyelvtől,mert ott ugye nincs felkészülési idő,a töritől és a társadalomismerettől azért félek,mert utálom mindkettőt és buta is vagyok hozzá,magyartól is tartok azért.Pont kedden reggen fog megjönni,a szóbelim napján,és mindig hányok,amikor megjön,ettől is nagyon félek.

Írásbeli eredményeim ezek:

Magyar:70%

Német:65%

Töri:65%

Társadalomismeret:88%



2017. jún. 18. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Figyelj, nem az életed függ tőle. Ha nem sikerül, majd elmész októberben. Állj hozzá úgy, hogy mindent megteszel a siker érdekében.


Én is most érettségizem, bár én azért tudok is valamit. Csak 1 hétig tanultam, de úgy osztottam be, hogy minden nap egy tantárgy. Nekem csak 5 tárgyam van. Biológia, Angol, Matek, Töri, Magyar (nyelvtan és irodalom - egy jegyként).


Én is izgulok, de nem dől össze a világ, ha nem sikerül. Azt is tegyük hozzá, hogy ahhoz, hogy 1-esre felelj, ahhoz tényleg szinte semmit sem kellene tudnod. Kapsz forrást is, az is segít. Szerintem menni fog. 22F

2017. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Azért az írásbelis teljesítményed alapján simán össze tudod hozni legalább a minimumot (de szinte biztos, hogy többet is). A tanárok nem fognak megenni, lesznek források, tanultad ezeket a dolgokat az elmúlt években, szóval ne aggódj! (attól úgyse lesz jobb, csak rosszabb)
2017. jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon segítőkészek lesznek a tanárok, mindig azok a középszintű szóbeliken. :) Próbáld még átnézni a tételeidet meg egy kicsi önbizalmat önteni magadba, és nem hiszem, hogy gond lesz vele. Eleve tök sok pont előadásmódra meg az alapvető dolgok elmeséléséért jár, egy csomó másra meg ők maguk fognak rávezetni, szóval ha egy közepes felkészültséggel mész, már bőven van esélyed max pont körüli szóbelit hozni, de minimum nyolcvan százalékosat. :) Utána majd megkönnyebbülsz, hidd el.
2017. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pl.: ne izgulj.


Amúgy komolyra fordítva, egyszer elolvasva a tételt már valami be fog ugrani, hisz mindent tanultál már korábban valamilyen szinten, valamit tudsz róla biztosan. (Én mindig így állok hozzá, hogy valamit csak tudok az adott témáról, ezért járok iskolába pár éve:D)


Plusz szóbelin a saját tanáraid lesznek, és ők nyilván próbálnak minél jobb eredményt kinyúzni belőled! :)

2017. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Melyik nap van a szóbeli?
2017. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, hogy ment?
2017. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!