Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet érettségizni bukott...

Lehet érettségizni bukott tölteléktárgyakkal?

Figyelt kérdés

Csak elmeleti szinten érdekel a dolog, már évek óta túl vagyok az érettségin, de utólag kezdett el foglalkoztatni a kérdés, hogy vajon feltétlen szükséges e az érettségi tárgyak mellett még szenvedve tanulni a tölteléktárgyakra is?!

Vendéglátós suliba jártam így az érettségi tárgy nekünk a vendéglátás volt. Emellett viszont ott volt a gazdaság mint matekos+magolós tárgy meg a földrajz is. Felesleges volt mind a kettő utolsó évben, hisz gazdaságból nem volt érettségi földrajzból meg 100 emberből talán 2 érettségizett.

Ha anno én nem tanulok egyikre sem, nem pazarlom rá az időt mert minek, és hagyom hogy bukott tárgyak legyenek, akkor mehettem volna attól még érettségire? Gondolom igen, mert volt az osztályban aki bikott pl matekból mégis végigérettségizhetett velünk csak matekból kellett pótvizsgáznia és pót érettségiznie vagy mi.

Töltelék tárgynál ilyenkor hogy vagy?

Engednek érettségizni majd azokból kiírnak pótvizsgázni? És? Ha már megvan az érettségid minek mennél el pótvizsgázni? Vagy minek járnád újra az utolsó osztályt? Főleg hogy akkor már tanköteles sem vagy.

Vagy ez hogy van?


Bocsi, nem hülye ötletet akarok adni a jövőre érettségizők ek, de ez a kérdés foglalkoztat egy ideje.



2017. jún. 19. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Az a szabály hogy az összes érettségi tárgyból lehet menni érettségizni, amelyre beadta valaki a jelentkezést és megvan hozzá az utolsó éves jegye. Ha olyan tárgyból bukik valaki, ami nem kötelező érettségin és (nem is választotta szabadon választhatóként), akkor gyakorlatilag az összes tárgyból levizsgázhat, de mivel nem végezte el még a középiskolát így ezek "előrehozott érettséginek" minősülnek. Az érettségi bizonyítványt csak akkor kaphatja meg ha a bukott tárgyból a pótvizsgán átmegy.
2017. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) így már világos, hogy miért is igyekeztünk annyira nem megbukni semmiből.
2017. jún. 19. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem azt, aki folyton a bukásról beszél bármilyen tárgyból is. De akkor elmagyarázom ÉN, hogy hogyan kell túlélni az iskolát.

Vannak a tanárok, akik azt gondolják, hogy a tanulók felett állnak mindenben, pedig valójában nem igaz. Vannak a tanulók, akiket egyes tanátok lábtörlőnek használnak. Akárhány tárgyad van akármilyen iskolában egy a lényeg: TÉNYEK vannak és TANULNI kell. Mindenre igaz, hogy nem a tanárnak, nem az iskolának, nem a szüleidnek tanulsz, hanem magadnak tanulsz. A tanárnak csak vissza kell kamurizsázni az általa lediktált bullshitjét. Érettségin meg értékelhető eredményt kell produkálni. Magyarul végig kell küzdened magad a rendszeren. Ennyi az egész.

2017. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Összességében jól nyomja a 3-as.
2017. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok: én is buktam pár tárgyból, de ha én ezt felfedeztem volna magam körül anno, máshogy álltam volna hozzá az egészhez.
2017. jún. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Részemről ez oké én kitűnővel végeztem ösztöndíj stb sosem buktam, azért is írtam, hogy csak elméletben érdekel mert valakivel elkezdtük fejtegetni az utolsó éves felesleges tárgyakat aztán nem jutottunk dűlőre ezzel a kérdéssel.
2017. jún. 20. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!