Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek teljesíthetek jól...

Szerintetek teljesíthetek jól mérnöki pályán?

Figyelt kérdés
Óbudai Egyetemre jelentkeztem gépészmérnökire, matekom középszinten 97% lett, emelt fizikám viszont 39%. Testvérem azt tanácsolta gondolkozzak el, mert lehet hogy mégsem nekem való így a mérnöki pálya, viszont más szak nem hiszem hogy menne vagy nem érdekelne. Szerintetek se menne?...

2017. jún. 21. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az érettségi százalékon múlik.

A szorgalom sokkal fontosabb.

2017. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%

Egyáltalán hogy vesznek fel?

Emeltre ha jól tudom 5-öst kell elérni hogy megkapd az 50 pontot.

2017. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Minek tettél emelt fizikát, ha ennyire nem értesz hozzá?


Fizika nélkül mérnökit elvégezni nem lehet. Gépészmérnökire főleg mechanika és hőtan kell majd.


Közép matek viszont nem tudom mennyire elég, mivel nagyon levitték a színvonalt már elég régóta. Valójában deriválásra, integrálásra és differenciálegyenletekre lesz szükséged mérnökin, ezek az alapok.

2017. jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A fizikára rá kell gyúrnod, kérdező.

A deriválással, integrálással is jó lesz, ha megbarátkozol a nyáron.

Igaz, ezeket meg fogják tanítani az első félévben.

2017. jún. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
74%

Nem az érettségin múlik. Elég ha felvesznek, onnantól csak tőled fog függni. 5-ös matekkal csak könnyebb lesz eleinte, de sokkal fontosabb a kitartás, mindennapi tanulás, vagy legalábbis az anyag átnézése. Nagyon szeretni kell és szabadidődben is néha néha bújni a netet, a könyveket, hogy összerakd magadnak a saját kis kidolgozásodat, hogy megértsd az anyagot.


3 dolog kell hozzá csak. Kitartás. Kitartás. Kitartás!

De ezt most halál komolyan mondom.

2017. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Felvesznek mert 330 pontom van igy es nem volt szukseges az az 50 plusz pont, mert 280 a minimum. Igazabol masok mondogattak hogy probaljam meg, mert hatha. Koszonom azert a jo valaszokat, biztos hogy egyetemnel jobban belefogok huzni. :)
2017. jún. 23. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!