Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz hogy szóbeli érettségin...

Igaz hogy szóbeli érettségin nyelvtanból nem a szabályokat kell visszaböfögni, hanem a tételhez kapcsolódóan van feladat?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
igaz, legalábbis nekem hétfőn így volt
2017. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ki milyen nyelvtan feladatot húzott?
2017. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Vagy tételt
2017. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
első vagyok, én érvelést húztam :)
2017. jún. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Ha eddig még egy mintatételt se láttál, akkor hagyd az egészet a fenébe. :D
2017. jún. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kell az elméletet is tudni (legalább a tétel felvezetéséhez), de tényleg inkább azon van a hangsúly, hogy meg tudd oldani a feladatot, és el tudd magyarázni, miért így oldottad meg. Én emelten voltam, mondtam egy általános bevezetőt (kb. 3 mondat), elmondtam, hogy oldottam meg a feladatot (kb. 3 mondat volt ez is), aztán még egy kicsit beszéltem a tételről (ez is kb. 3 mondat volt szerintem). Szóval max. 10 mondatot, ha mondtam, és egy kérdésük se volt a vizsgáztatóknak, megdicsértek, mehettem. Nem hiszem, hogy középszinten több elmélet kell:'D Bár ez függ a tételtől is, mondjuk egy nyelvtörténet vagy a nyelvújítási viták inkább elméleti tételek, de ha tudsz róluk kb. 10 mondatot, szerintem lazán megvan a pontod.
2017. jún. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én kedden voltam és konkrétan csak a feladatról kellett beszélnem. A szóbelim maximum pontos lett, dicséretet kaptam, szóval gondolom nem lesz gond, ha te is csak a feladatról beszélsz. Persze csak akkor, ha ilyen a tétel, mert vannak olyanok, ahol nem igazán feladat van, hanem elméletet kell mondani. :)

Én a hangalak és jelentést húztam.

2017. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kedden a kommunikáció tényezőit,funkcióit húztam. Kidolgoztam és elmondtam pár egyszerű mondatot,amit anélkül is tudni lehet,hogy bemagoltam volna. Emlékeztem a tanultakra is az elmúlt év alapján. Adtak egy rövid párbeszédet mellé,hogy keressem meg benne a kommunikáció tényezőit,funkcióit. Nagyjából ezt is elmondtam. Körülbelül 5 percet beszéltem és a magyar érettségim 5-ös lett. Tényleg nem kell parázni :)
2017. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Dícséretet is kaptam én is,pedig nagyon nagyon izgultam és a nyelvtant nem magoltam be.
2017. jún. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki :) Én attól parázok úgy amblok hogy semmi nem fog eszembe jutni az idegességtől :D
2017. jún. 23. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!