Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha csak 2 mondatot mondok,...

Ha csak 2 mondatot mondok, már akkor is átmentem a szóbelin?

Figyelt kérdés

Informatikából fogok szóbelizni és így előtte kíváncsian meglestem a pontozást(hogyan zajlik, stb.)

Azt vettem észre, hogy vannak olyan értékelési pontok, ahol a vizsgáztatók kénytelenek minimum 1 pontot adni.

[link]

Ebből van legalább 5 ilyen.

Az informatika szóbelin 30 pontot lehet elérni.

Ennek a 10 %-a 3 pont.

Tehát, ha csak alig tudok valamit, képtelenség megbukni?



2017. jún. 24. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha az írásbelit teljesítetted, akkor azért valamit tudsz. Ha csak 3 mondatot mondasz, akkor nem fognak egy pontot adni kommunikációra meg szerkesztettségre és hasonlókra. Nulla tartalmat nem lehet szerkeszteni. A pontozásnál a tanár nem fogja nézegetni a táblázatot, hanem a tartalmat fogja elsősorban értékelni, eldönti, hány pontot akar adni, és ahhoz igazítja a többit. Lehet idétlen a pontozási útmutató, de a tanárok nem hülyék. És senki nem fogja rajtuk számonkérni ezt az 1-2 leeső sallangpontot. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy meg fogsz bukni, mert az informatikából lehetetlen.
2017. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát, ha nagyon rossz lesz a szóbelim, akkor is 4-es lesz az eredményem.

De 10 percet nem tudok beszélni, esetleg 4-5 percet, ha nagyon húzom.

Sajnos nem siettem el a szóbelire való tanulást.

2017. jún. 24. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Infoból elég lehet a 4-5 perc, aztán majd kérdeznek.
2017. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha 4-5 percet beszélsz, az nem 2 mondat lesz. Szerintem én sem beszéltem annál többet és max pontot kaptam rá. Ha a lényeget elmondod, akkor már jó vagy, nem hiszem, hogy stopperrel fogják mérni az időt. Nem kell túlgondolni ezeket az érettségiket, fele annyira sem vészes mint gondoljátok.
2017. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy tényleg nem vészes dolog ez az érettségi. Ne legyél lusta, olvasd el smit el kene mondani szóbelin, abbl valami be fog ugrani a fel oras felkészülésben....
2017. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szia! szóbelin 12%-ot kell elérni a pontoknak, szóval 0,12*30=3,6 ~ 4 pontot minimum. Szóval javaslom, hogy kb 10 információdús mondatot tudj minden tételből elmondani legalább :) Sok sikert a szóbelihez, biztos jól fog sikerülni! :)
2017. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!