Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy bírjak ki még három évet...

Hogy bírjak ki még három évet így?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy most, ahogy gimibe kerültem nagyon meg kellett küzdenem a matek kettesért. Szinte kikészültem ez miatt. Mármint nagyon félek a következő három évtől, na meg mi lesz így velem érettségin? Általánosban még 4-5 voltam belőle, most meg majdnem buktam. Mennyire nehéz az elkövetkezendő évek anyaga? Mennyire nehéz egy kettest elérni érettségin.? Nektek hogy sikerült túlélni a gimis matekot?

2017. jún. 28. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már kilencedikben küzdöttél a kettesért, akkor az elég kemény lesz. Én javasolnám, hogy ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, akkor nyáron egy magántanárral ess neki a kilencedikes anyagnak és nézzétek át az egészet. Rá kell jönnöd, hogy mi okozta ezt a megakadást, mert az nem normális, hogy általánosban jó jegyeid voltak, most meg küzdezs a kettesért.
2017. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom a kedved elvenni de az anyag egyre nehezedik. Viszont ahogy telik az idő úgy ami korábban nehéz volt könnyebb lesz. Én emelteztem matekból, viszont a közép matekot is jól ismerem. Meg kell tudni csinálni a 25 pontot, az első 12 feladat mind egyszerű, nem igényel nagyon nagy tudást inkább csak józan paraszti ész kell hozzá. A második részben pedig nem nehéz részpontokat szerezni. Meg tudod csinálni. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás és menni fog.
2017. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy elég kemény gimibe mentem, amire fel voltam készülve. De sajnos volt néhány családi problémám, ami miatt nem vettem komolyan már a céljaim, a tanulást. A matek egyáltalán nem érdekelt. Aztán második félévbe kezdtem kimenni a depiből, próbáltam visszarázódni. Lényegében akárhogy próbálkoztam, nem ment, pedig nem tartom magam butának. Nagyon bánom ezt az elrontott évet. Abban reménykedem, hogy ha szeptembertől nagyon ráhajtok, menni fog, és csak azért nem ment, mert nem tudtam koncentrálni, betompultam.
2017. jún. 28. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is feltehettem volna ezt a kérdést, mert nekem sem az erősségem a matek. Ezzel most nem vigasztalni akarlak, csak átérzem a helyzeted. Most fejeztem be a 11-et. Félévkor kettes voltam, év végére összehoztam valahogy a hármast, én is félek, hogy mi lesz érettségin.

Mindig a józan paraszti eszemet próbálom használni hozzá, de sajnos nagyon nincs érzékem a matekhoz, nehezen látom át. Ami valakinek beugrik egy perc után, nekem lehet, hogy negyed óra is, mire kapcsolok, hogy jaaa.

De minden gyakorlás és hozzáállás kérdése, próbálj te is többet gyakorolni, vagy gyakorolj együtt egy olyan barátoddal, (ha nem engedhetitek meg a magántanárt, sajnos mi nem) aki jobban ért hozzá, hátha együtt könnyebben megy, nekem be szokott válni. :) Vagy legalábbis fénylik valami az alagút végén. :D

Kíváncsi leszek, hogy mi lesz velem jövőre az érettségin, de neked is szurkolok, hogy a lehető legjobbat teljesítsd, amennyi tőled telik.


Sok sikert!

2017. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is féltem az érettségitől, 10.-ben majdnem megbuktam matekból, de utolsó fél évben összeszedtem magam, második félévben 4,6 volt az átlagom. :D az érettségim 4-es lett, és sírtam, mert tudtam hogy 5-ösre is ment volna :D gazdasági szakra jelentkeztem, ott is lesz matek, pedig 10.-ben el se tudtam volna ezt képzelni. szóval hajrá, meg lehet csinálni!
2017. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a bíztatást, már egyre kevésbé félek a szeptembertől! :) Sokat gondolkodtam a dolgon, ha valóban nagyon felkészülök minden órára, nem lesz gond.

A többi sorstársnak is kitartást!

2017. jún. 30. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!