Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a középszintű...

Mi van akkor, ha a középszintű magyar szóbelin nem tudom elemezni a tételt?

Figyelt kérdés

Ha elmondom a kihúzott tétel tartalmát, tehát nem elemzem, akkor már megvan a 12%?

Vagy újbóli tételhúzásra szólítanak fel?


2017. jún. 29. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Magyaron két tételt kapsz. Egy irodalmat és egy nyelvtant. Valamelyikből csak összetudsz szedni 6pont-ot (12%)
2017. jún. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Remélem, de inkább az irodalomból hoznám össze. :D
2017. jún. 29. 08:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk minden tanár azt mondta, hogy középszinten megbukni nehezebb, mint átmenni. Ha meg se szólalsz, akkor póttételt húzatnak, de hidd el, ha a tanárod látja, hogy se kép, se hang, akkor kihúz belőled egy kettesre valót.

Nálunk én két osztálytársamat, akiket hallottam, simán póttétel húzására szólítottam volna fel, egyik irodalomból, másik nyelvtanból nem tudott semmit (úgy tudom, mind a kettőnél kell pontot elérned, ha az egyik 0 pontos, akkor is póttétel/bukás van). Nagyon szigorú magyartanárunk van, és kihúzta belőlük a kettest. Nem kaptak sok pontot, 10-20 között volt mindkettőnek a pontszáma, de ők is átmentek. Pedig tényleg semmit nem tudtak, a tanár kb. szavakat húzott ki belőlük, ofő is úgy próbált súgni, ahogy tudott. Tényleg nagyon ritkán buktatnak, de akkor is azért, ha nem szólalsz meg. Mindegy, ha hülyeséget mondasz, akkor is beszélj inkább, a tanárod segít majd. Nálunk is volt, hogy az egész bizottság súgta már a választ egy-egy kérdésre:'D

A tanárnak is ciki, ha van bukás, az iskolának is, az ofőnek is, mindenkinek, ha semmit nem tudsz, akkor is addig fognak vallatni, amíg meg nem lesz a pont a ketteshez.

2017. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából mindegy volt, mert szinte helyettem mondta el... :D
2017. jún. 30. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!