Rewolt kérdése:

Ki lehet íratni?

Figyelt kérdés

Bejött az a szabály hogy:

" A tanulót nem lehet eltávolítani az iskolákból tanév közben – a születésnapján - azzal az indokkal, hogy betöltötte a 16 életévét."

A szülő es a gyerek beleegyezésével ki lehet íratni attól? Vagy milyen lehetőségek vannak még, hogy ne kelljen ezt az évet végig járnia a gyereknek?



2017. jún. 29. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki íratni ki lehet,de viszont 16 éves koráig átkell íratni egy másik iskolába,mivel tanköteles! Van még egy olyan lehetőség,hogy addig magántanuló lesz.
2017. jún. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mostani tanévnek már vége
2017. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha abba akarja hagyni magától, önszántából,akkor abbahagyhatja. Szerintem ez arra vonatkozik, hogy az iskola nem rúghatja ki attól még, hogy elmúlt már 16 éves. Tehát te önszántadból elmehetsz, csak ha meg ők akarnának onnan kidobni, azt nem tehetnék meg. Tehát te sajátmagadtól elmehetsz, de ők nem rakhatnak ki. Én nekem ez így logikus. Hogyha 16 éves korodig vagy tanköteles. Az nem rádnézve kötelezettség,amit eltávolításnak hívunk. Az eltávolítás, amikor nem önszántadból történik, hanem ők utasítanak ki, hogy többet nem kellesz nekik, mint diák. De te viszont mondhatod, hogy többet nem akarsz iskolába járni. Szóval az az eltávolítás az rád nem vonatkozik, magadtól kiíratkozhatsz, az csak rájuk vonatkozik, nekik egy szabály, hogy nem dobhatnak ki; akár a betöltött 16. évre vonatkozva, akár azért, mert besokalltak tőled -és már elmúltál 16. Tehát ha akarod, akkor végetért a tankötelezettség, és elmehetsz. De ők kivágni ezért nem fognak.
2017. júl. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!