Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmát tévesztettem, de...

Szakmát tévesztettem, de kevés a pontszámom. Hová érné meg jelentkezni és van-e jelentősége annak hogyha elvégzem a jelenlegi szakomat, ami egyáltalán nem érdekel?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, a gimnáziumban annyira nem érdekelt a tanulás...3-ra és 4-re érettségiztem, 266 pontot sikerült összekaparnom, persze most már nagyon bánom. Lelkileg meg voltam törve személyes gondok miatt és a szociális képzést választottam, hát ha segit és rendbe rak lelkileg, persze nem igy lett, emellett rájöttem, hogy ez a hivatás engem egyáltalán nem érdekel, nem tudnám kezelni az ezzel járó stresszt és meg vagyok törve hogy még egy évig tanulnom kell azt, ami egyáltalán nem érdekel(2 éves képzés). A matek ment a leggyengébben egész idáig..mit lenne érdemes tanulni felsőfokún amiben kevés a matek? Azon is gondolkoztam újra kellene érettségiznem, hogyha kezdeni akarok valamit magammal.Nagyon tanácstalan vagyok és hülye, hogy akkor nem tanultam mikor lehetett volna. Érdekel a töri, a magyar és a német is. Gondolkoztam kereskedelmen(matek miatt kérdéses).. logisztikán..ügyvitelin..de nem tudom. Nem tudom hogy induljak el..Segitsetek légyszi..
2017. júl. 2. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Muszáj újraérettségizned, mert ilyen pontokkal nem juthatsz be a felsőoktatásba. Történelmem, magyar és germanisztika szak is van, ha jó vagy nyelvekből, elmehetsz fordítónak, esetleg megtanulhatnál egy kevésbé ismert nyelvet. Esetleg valamilyen tanári szak?
2017. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A pedagógia egyáltalán nem vonz:/ sem az óvónői.
2017. júl. 2. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kereskedelmet, ügyvitelt és logisztikát felejtsd el ha nem megy a matek. 280 a minimum pont egyetemre, úgyhogy muszáj újra érettségizned ha oda akarsz menni.
2017. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most is egyetemre járok csak nem alapképzésre. Azt mondták a logisztikán kevés a matek.
2017. júl. 3. 19:16
 5/5 anonim ***** válasza:
én nem mondanám h felejtsd el a kereskedelmet ha nem megy a matek. inkább nagyon rá kéne feküdni, megpróbálni megérteni és esetleg különtanárhoz járni. én két éve 58%-os matek érettségit írtam, mégis megtanultam az egyetemen az analízist és a statisztikát, mert tudtam h muszáj.
2017. júl. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!