Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A bölcsész mit csinál?

A bölcsész mit csinál?

Figyelt kérdés

Mindig hallgattam, amikor suliba jártam, hogy a média kommunikáció, bölcsész stb. Büfészakma. De úgy látom sokkal jobb munkákat kapnak pl bölcsészként. Vagy csak az én látásmódom szerint?

Van olyan bölcsész, akinek azért lett jó állása, mert bármiből lett papírja?


2017. júl. 2. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
A bölcsész rengeteg mindent csinálhat, pontosíts. Számos eltérő bölcsészdiploma van, némelyik értékesebb, könnyebb vele elhelyezkedni, másokkal valóban nehezebb. Összességében tényleg elmondható róluk, hogy ezekkel nem fogod degeszre keresni magadat (persze vannak kivételek!), de legtöbbel el tud helyezkedni az ember, ha ügyes, főleg mesterdiplomákkal.
2017. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor te pontosíts, mik azok az irányok, lehetőségek, amiket egy bölcsész választhat.
2017. júl. 3. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem fogok felsorolni többszáz szakot. Irány a felvi.hu, nézz utána.
2017. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
....gondoltam
2017. júl. 3. 13:28
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
MC Donalds-ban pultos...
2017. júl. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi frusztrált, szánalmas ember van itt...McDonald's-bsn pultos az lesz, aki nem ért hozzá, amit csinálnia kéne. Aki ügyes az el fog helyezkedni.
2017. júl. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki például nyelvszak után elvégez egy tolmács-fordítóképzést, az igenis kereshet nagyon sokat. :) Ill. pszichológus is, ha bejön neki az élet. :D De pl. a kommunikáció és médiát, magyar szakot, stb. illetően én is kételkedem, hogy megéri-e, úgy, hogy nincs mellette valami más papír.
2017. júl. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!