Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Carl Linné hogyha meg tudta...

Carl Linné hogyha meg tudta csinálni a rendszertant. Tobbi lent és hogyan néz ki a természetes rendszer?

Figyelt kérdés
Carl Linné ha meg tudta csinálni a rendszertani kategóriákat(ország ,törzs,osztály,rend,család,nemzetség,faj akkor miért csak külsô tulajdonságok alapján kategorizált? Meg a természetes rendszer akkor higy néz ki? Kérlek szépen segítsetek,lehet nagyon hülyeség amit kérdeztem ,de nemtudom.
2017. júl. 2. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A két tudós között kb 100év van. 100év alatt meg sok felfedezést tettek, Darwin már több háttértudást tanulmányozhatott. Lényegében a természetes rendszer a közös eredetet vizsgálja, magyarán pl. a homológ szerveket veszi alapul, mint pl a denevér és az ember végtagja a csontok felépítése "megegyező" azonban ezek a szervek nem feltétlenül hasonlítanak egymásra. Azonban ha veszel egy analóg szervet ami hasonló felépítésben de semmi közük egymáshoz pl a repülés szerve a szárny rovarnál és madárnál teljesen eltérő. Lényegében amíg nem tud eleget az ember addig arra hagyatkozik amit lát, azonban külsőleg a dolgok nagyon becsapósak tudnak lenni, azonban ezeket is észre kell venni, hogy még jobban beleásva valaki magát a témákba észrevehesse ezt.
2017. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat az analóg szerv csak kinézetre hasonló azt elírtam.
2017. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 enes ***** válasza:
Nem pontosan értem a kérdést és az előző válaszoló válaszát sem - ezt nem sértésből mondom, csak nem tudom, én vagyok e eltévedve, viszont segíteni szeretnék. Akkor lesz egy rendszer MESTERSÉGES, ha egy kiragadott tulajdonság alapján rendszerez, például - ha jól emlékszem - a baktériumokat a mai napig csoportosítják alakjuk alapján, ami MESTERSÉGES rendszer, mert én úgy látom, hogy ez meg ez a baktérium gömb alakú és lehet közük nincs egymáshoz származásban, de én azt mondom, hogy ezek ugyanazon alakúak, ezért egy rendszerbe teszem.(tehát mit tettem? Találtam két baktériumot, megvizsgáltam, mindkettőt gömb alakúnak találtam, ezért egy csoportba raktam.) És akkor lesz egy rendszer TERMÉSZETES, ha nem egy kiragadott tulajdonság alapján, hanem származás alapján alkotom meg. Vagyis valójában ezt nem én alkotom, hanem van, hiszen természetes. Például ma az élőlények evolúciós leszármazás alapján vannak csoportosítva. Remélem érthetően sikerült leírom. :)
2017. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!