Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kulturális antropológia szak?

Kulturális antropológia szak?

Figyelt kérdés
valaki tanul ilyet? szeretném tudni, hol lehet majd vele ehelyezkedni, meg hogy egyáltalán mennyit kell tanulni, milyen tantárgyak vannak pontosan, stb. bármilyen infót szívesen fogadok. köszönöm!:)
2010. máj. 20. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

ha megélni akarsz,akkor ezt maximum másoddiplomának,kedvtelésből melo mellett...

van elég sok kulturantropos ismerősöm,egy se komplett...ennél már csak a szabadbölcsész szak van lentebb...

munkanélküli akarsz lenni?

2010. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ejejej, te mit tanulsz, hogy ilyen szép véleménnyel vagy az említett szakokról?:D

másodiknak gondoltam, mert érdekel a téma, de jó lenne, ha azért tudnék belőle profitálni is valamit. egyébként az elsődleges cél a töriszak :P

nem akarok munkanélküli lenni, de kitartok amellett, ami eszméletlenül érdekel. és ez a történelem. lesz ami lesz :)

2010. máj. 20. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van tanuld azt amit szeretnél egyszer élsz..de valamelyest az első válaszolónak is igaza van érdemes meggondolni mennyire helyezel előtérbe kevésbé jövőképes területeket.Biztos hogy nagyon érdekes de jól gondold meg hogy mint tanulsz tovább.
2010. máj. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne azt nézd hogy mi mennyire menő szak.Sokkal fontosabb hogy szeresd azt,amit tanulsz és ha van egy kis szorgalmad akkor olyan szintre tudod juttatni a tudásod hogy biztosan el fogsz tudni helyezkedni.egy biztos, nem elég egy alap diploma!
2010. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igenigen tudom, köszönöm :)
2010. máj. 22. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne ez a szak.Mégis,aki el tud vele helyezkedni,az hol tud???
2010. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

népek és kultúrák Európában (antropológiai ismeretek Európa népeiről és kisebbségeiről; a roma kultúra antropológiája; együttélési modellek Közép-Kelet-Európában; ehhez kapcsolódóan az etnikai identitás, társadalmi mobilitás, multikulturális és interkulturális kommunikáció témakörei), a vizuális kultúra antropológiája (mindennapok vizuális kultúrája, médiaantropológia), a modern társadalmak antropológiája (kulturális különbségek és változások a magyar társadalomban, a társadalmi nemek antropológiája, globalizáció és regionalizmus, a nemzeti kultúra antropológiája, továbbá a társadalmi krízishelyzetek, a szubkultúrák és deviancia, perifériális társadalmi csoportok antropológiája), készségtárgyak (munkaerő-piaci elhelyezkedést biztosító kompetenciák kialakítása: mediáció, pályázatírás, kommunikáció, önismeret); gyakorlat (terepmunka szemináriumok, gyakorlati terepmunka, szakmai gyakorlat).


antropológiaelmélet és –történet; az antropológia kutatásmódszertana; társadalomismeret (társadalomelmélet, társadalomfilozófia, jogtudomány alapjai, politikatudomány alapjai); továbbá szociológiai, szociálpolitikai, néprajzi, demográfiai, társadalomtörténeti, kommunikációelméleti, szociálpszichológiai alapismeretek;



[link]

2011. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 erdeklodoo válasza:
100%

Ez szerintem rossz hozzáállás.. én Bécsben kezdtem el a kultúrális antropológia szakot, tény, hogy Magyarországon nem lehet vele elhelyezkedni, mint ahogy elég kevés dologgal nem, de máshol, pl. külföldön eléggé keresik, mivel ez a szak több felé ágazik, politikától kezdve a szociológián át. Azt tanácsolom, hogy tanuld azt, amit szeretnél és szerintem ez egy jó választás volt!

Sok sikert! ;)

2013. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!