Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar Táncművészeti Egyetem...

Magyar Táncművészeti Egyetem klasszikus balett szak és kollégiumi elhelyezés. Tudna vki infóval szolgálni?

Figyelt kérdés
A lányom 5. osztálytól szeretne felvételizni klasszikus balett szakra, és mivel vidéki, így a bentlakás is szükséges lenne. Nagyon féltem ilyen fiatalon elengedni, de az álmai megvalósításától szeretném megfosztani. Azok véleménye érdekelne, akik jártak az Egyetemre és van rálátásuk az ottani életre. Mennyire vállalható egy 10-11 éves gyereknek?

2017. júl. 12. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Húgom általános iskolai osztálytársa ment oda 5. osztálytól (bentlakásosba). Nem volt könnyű az elején sem neki, sem a szüleinek, de az első pár hónap után megszokta az ottani környezetet, barátokat szerzett, szóval onnantól nem volt gond. Minden hétvégén és az ünnepekkor + szünetekben haza lehet menni, így azért kibírható, lesz idő a családi kikapcsolódásra is.

Ha nagyon elhivatott, akkor nem lesz neki annyira megterhelő, de persze a személyiségétől is függ. Sokan elvégezték már a Táncművészetit, úgyhogy mindenképp vállalható és kibírható, nagyon figyelnek rájuk és a legtöbben jól érzik ott magukat.

Ki fog derülni hamar, ha nem bírja és bármikor azt lehet mondani, hogy ezt nem vállalja tovább.

2017. júl. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nagyon sokat segítettél a válaszoddal. Bíztam benne, hogy valaki pozitív példát is tud mondani.

Szerencsére rokon is lakik Pesten és támogatja is ezt az elhatározásunkat.

2017. júl. 12. 13:35
 3/4 A kérdező kommentje:
A elhivatottság megvan benne és minden elfogultság nélkül a tehetsége is, de ezt majd a felvételin eldöntik a nagyérdeműek. Szerencsére könnyen barátkozik. Persze a féltés bennem van, hogy abban a nagy városban, hogy boldogulna egyedül. Gondolom nagyon nem engedik őket csavarogni. Azt hallottam, hogy járnak próbálni színházakba és az Operába, de akkor ezt talán kísérővel teszik. És úgy hallottam ,hogy a nevelők is sok közös programot szerveznek nekik (sütés-főzés, varrás ...).
2017. júl. 12. 13:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a kollégiumot, de arra mindenképp bíztatlak, hogy támogasd az álmát. Az elsőnek teljesen igaza van, ha mégsem érezné ott jól magát, akkor átiratkozik egy másik iskolába.
2017. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!