Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A biológia-kémia szakos...

A biológia-kémia szakos tanárok mért nem orvosok lettek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor gondolkoztam már ezen. :)
2010. máj. 21. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
hahaha :D lehet hogy annyira nem voltak jók bioszból és kémiából :D Azért lássuk be, egy tanári diplomát sokkal könnyebb megszerezni, mint orvosnak menni
2010. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem a gimis biosztanárom, azt mondta azért, mert nem bírja a vér látványát, és a tűtöl is fél.:D
2010. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, hogy tanítani akartak, és szerették a biológiát meg a kémiát is. Egyébként én is gondolkoztam már ezen, de az egyik tanárom (biosz-kémia szakos) azt mondta, hogy őt érdekelte a biológia, meg a matek, és ezt a kettőt akarta választani faktként, de nem lehetett, így lett kémiatanár.

Vagy az is lehet, hogy nem vették fel őket.

2010. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert a biológia tanárom rendszeresen az én véleményem kérdezi meg egy-egy nehezebb feladatnál(pedig országosan is elismert tanár)
2010. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én természetismeret szakos pedagógushallgató vagyok, így közel első kézből tudok válaszolni.

1. Szeretem a gyerekeket, a pedagógiát hívatásomnak tekintem és szeretném, ha a természettudományokat meg tudnám ismertetni és szerettetni a tanulóimmal.

2. Nem vagyok elég elhivatott az orvosi pálya iránt. Kétségkívül érdekel, de számos területe van, ami nem. Így nem szabad bevállalni az orvosit!

3. Nem vagyok finnyás, láttam már el sérültet, nem ráz meg egy nyílt törés látványa sem, de mint orvos, nem tehetem meg azt, hogy megválogassam, kit is akarok ellátni. Márpedig nem hiszem, hogy lenne elég elszántságom egy igazi büdös, romlott, alkoholistát kezelni. Márpedig az orvosoknak azt is kell!

4. Végül, de nem utolsó sorban, nem engedhetem meg és nem is engedhettem meg magamnak anyagilag, hogy a legközelebbi orvosi egyetemre bejárjak naponta, ha kell, a tandíjat fizessem. Családom van, másra kell a pénz. Pedagógiaszakon kevesebb a tandíj. Nekünk pl. 110 000 Ft az ELTE-n, a Semmelweis-en a határ a csillagos ég!

2010. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rosszul lettek a vértől és valahogy nem szerettek hullákat boncolni.

Te szeretsz?

2010. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Azt is vegyük alapul, hogy tanárrá válni 3-6 év, míg egy orvos 6 év után kezdhet el szakosodni azaz minimum 10 évig tanul. Nem mind1.


Ez könnyen elveszi egy ember kedvét, főként, hogy miután 28-30 évesen végez, még nevetségesen alacsony fizetéssel is kezdhet. És akkor még arra ki sem tértem, hogy ez a szakma mennyire teszi rá a kapcsolataira a bélyegét.


Kevés emberben van annyi jóérzés, hogy az egész életét beáldozza azért, hogy legyen pár lélekkel/lelkiismerettel rendelkező orvos is a magyar kórházakban. És mondom ezt úgy, hogy durván két héttel ezelőttig bíztam benne, hogy felvesznek az orvosira és a mai napig is el tudnám magam képzelni orvosként. :)

2010. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet.

Az egyik biosz tanárom pl azért nem orvosira ment, mert pár ponttal lecsúszott róla.

Az is lehet, hogy vki nem bírja a vért.

Vagy nem akar több, mint 10 évig tanulni.

Vagy kifejezetten pedagógus szeretett volna lenni.

Csomó ember szereti a biológiát, mégsem szeretne orvos lenni. Szerintem ebben nincs semmi fura:D

2010. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, meglepett, hogy ennyi válasz jött! :)

Végül is van benne valami, amiket írtok, csak azért volt nekem annyira furcsa, hogy rengeteg "gyerek"-nek segítenek abban, hogy bejusson az orvosira. Kívülről fújják emelt szinten a két tantárgy tananyagát, úgymond bármikor bekerülhetnének az orvosi egyetemre, de ehelyett a diákoknak segítenek éjjel-nappal, hogy elérjék a céljukat. Persze ez is szép dolog, nem azért írtam ki a kérdést, csak na, olyan furcsa - számomra ez unalmas lenne. :)

2010. máj. 21. 17:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért az sem elhanyagolható szempont, hogy az egész 4 éves, emelt, gimis biológia és kémia együtt az orvosin kb. 1-1,5 hónapos tananyag lenne csupán...

És ott "másabb" a kémia és biológia is.

2010. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!