Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira jelentkezők! Milyen...

Orvosira jelentkezők! Milyen ponthatárra számítotok idén?

Figyelt kérdés

És nektek hány pontotok van? Azt is megírhatjátok hogy melyik egyetem:)

(Tudooom századik ilyen kerdés de kívancsi vagyok:D)



2017. júl. 17. 21:43
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
A tavalyihoz hasonlon alatt par pont minuszt vagy pluszt gondolsz?
2017. júl. 18. 10:25
 12/26 anonim ***** válasza:
Pár pont pluszra, de tényleg csak egy kevésre. Igazából minden ponthatár-csökkenést sugall (plusz tegnap a részletes statisztikából csináltam magamnak kimutatást, hogy megnézzem az eloszlást, és mind bioszból, mind kémiából alacsonyabb a nagyon jó eredmények aránya, cserébe viszont pl bioszból idén a legtöbb embernek 80 százalék lett a vége, amíg tavaly hetven valahánynál volt egy ilyen tető - tehát amellett, hogy kevés a kimagaslóan jó eredmény, van egy csomó elég jó és nem annyira jó eredmény is, és a két eloszlás tulajdonképpen baromira hasonlít), és jó, attól, hogy éjfélkor rátoltam két darabtelit, még nem leszek szakértő, de azért tényleg született elég sok jó érettségi is. Meg egyébként is csak másodlagos, hogy kinek milyen lett az érettségije, ha valakik 190 pontot hoznak vagy valami, és eddig sem csökkent soha a ponthatár az orvosira, ami véletlenszerű, de az, hogy mindig így van, talán jelent valamit. Szerintem SOTÉ-ra és PTE-re fog csökkenni talán, és DOTE, SZOTE növekszik kicsivel, ha tippelnem kellene.
2017. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Ezt nem ertem, miert none a dote es a szote-n? Ebben semmi logikat nem latok. Es azt sem ertem hogy sosem csokkent orvosira. What.? Volt olyan ev amikor 10-et meg 20-at lentebb ment:D Nyilvan nem kotozkodni akarok, csak nem igazan ertem.

Ilyen meg sose volt hogy videkiek kozul egyik no, masik csokken, szerintem ha lesz valtozas, az a videkieket ugyanugy fogja erinteni.

2017. júl. 18. 12:21
 14/26 anonim ***** válasza:
Mondom a két emelt bevezetése óta, tehát amióta ugyanilyenek a követelmények, nem csökkent a ponthatár...
2017. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Jaa ertem:)) hat okes, biztos van benne ráció ha ezt mondod^^
2017. júl. 18. 12:40
 16/26 A kérdező kommentje:
Nyugodtan erkezhetnek még valaszok/velemenyek, kivancsi vagyok minden elkepzelesre:)!
2017. júl. 18. 12:44
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csökkenti fog, Pesten pár ponttal vidéken számottevőbben. Úgy tippelem 1-1,5%-t ami olyan 5-8 pont tényleges esést jelent.


Lassan kezdünk elérni a "csúcsra", hisz mondjuk Pécs esetében (420), visszaosztva minimum két emelt 80% érettségit jelent, s természettudományi tárgyról beszélünk, nem magyarról, történelemről...


Nem könnyű.

Ráadásul eleve 5-10 % csak a vizsga adott napi hangulatától függ, ha úgy tetszik - milyen lábbal kelsz fel.

2017. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Igen,egyetertek, orokke nem nohet a ponthatar..ha igy mennenk, 4-5 ev mulva videken 440-450 pont kene, Pesten meg 470-480? Az elerhetetlen es irrealis. Es igen,azert csak biokem...

szoval ugy lenne logikus ha iden csokkenne, ha nem is sokat, de mint ahogy az elozo is irta, par pontot

2017. júl. 18. 22:47
 19/26 A kérdező kommentje:
Johetnek meg velemenyek!!:DD
2017. júl. 19. 15:33
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyjából a 2015-ös és a tavalyi közé teszem az idei ponthatárokat. Tavaly kifejezetten könnyű volt a biosz és a kémia is, '15-ben kicsit nehezebbek, mit idén. De... ha jól emlékszem a statisztikákra, 2015-ben magasabb volt a felvehetők keretszáma, tavaly és idén egyaránt 380-380, legalábbis, ha a SOTÉ-t nézem. Szóval szerintem is elképzelhető némi csökkenés, de nem számottevő, illetve kicsit tartok attól, hogy SZOTÉ-n akár pár pontos emelkedés is történhet, mert úgy tűnik, egyre népszerűbb lesz Szeged. Hosszú lesz még ez az egy hét...
2017. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!