Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 és 10 között mennyire...

1 és 10 között mennyire nehezek az alábbi szakok?

Figyelt kérdés
Matematikus, fizikus, villamosmérnök, gépészmérnöknok, mérnökinformatikus, pénzügy és számvitel, közgaz matek elemzes, gazdmen, marketing,nemzetközi tanuanyok, orvos ,jogász, tolmács, turizmus
2017. júl. 18. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül egyik sem könnyű. Ez az egyik. Másik, hogy mindenkinek más a nehéz. Nekem a mérnök szakok lehetetlenek lennének mert rossz vagyok fizikából meg matekból is, de most ha én ide leírom neked, hogy 'villamosmérnök 10' attól még lehet neked könnyebb lenne mert mondjuk jó vagy matekból meg fizikából és érdekel is meg szereted csinálni. Harmadik, hogy olyan szakokat írtál, amik tök különbözőek. Villamosmérnök meg jogász... Teljesen más a kettő. A világon nem lesz olyan ember aki ezeket mindet el tudja neked mondani. Hogy írja le ide neked valaki, hogy "hát a villamosmérnök 7-es nehézségű, a jog meg 4-es", mikor senki nem jár villamosmérnökre meg jogra egyszerre, így senki nem tudja neked így leírni... :D Amúgy a jogról tudom hogy annyit kell tanulni hogy megőrülsz, napi 10-12 órákat ha olyan van és nem 50-60 oldalakat egy vizsgára... Ismerősöm jár oda, ha úgy van pont akkor van hogy hetekig nem látod a gyereket a házból kijönni annyit tanul. Szóval az biztos nem könnyű. De ezek között nincs egy könnyű sem. Mindenhol nagyon sokat kell tanulni. Oda menjél ami érdekel, ne menj el mérnökinformatikusnak ha téged a tolmács érdekel csak azért mert valami kretén itt majd leírja hogy a tolmács az 9-es erősségű a mérnökinfó meg 3-as... Ami érdekel és szeretnél vele foglalkozni az lesz a könnyebb (nem lesz könnyű, de könnyebb úgy ha érdekel is), ami meg nem érdekel azzal szenvedni fogsz. De úgyis minden szakon lesz pár olyan tantárgyad ami nem fog érdekelni és azzal szenvedni fogsz. A lényeg, hogy oda menjél ami érdekel is valamennyire, ne azért válaszd ki a matematikust mert én a névtelen hülyegyerek azt mondom itt az interneten hogy az csak 2-es erősségű... :DDD
2017. júl. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Nemzetközi tanulmányok: -14

Turizmus: -9

Marketing: -5

Tolmács: -1

Gazd. Men.: 0

Pénzügy és számvitel: 1,5

Közgáz: 4

Mérnökinfó: 5,5

Matek: 7,5

Gépészmérnök: 10

Fizikus:13

Jogász: 15,5

Villamosmérnök:17,5

Orvos: 26


Muszáj volt kibővíteni, különben több tizedesjegyű törtek lennének.

2017. júl. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#Ki ez a kettes, hogy így besorolta az egészet? :D Mi az, talán minden szakra jártál vagy mi? :D

Attól meg, hogy neked nehéz a matek lehet, hogy másnak nem...


Amúgy az egész személyfüggő. Attól függ, hogy miben vagy jó és szereted-e?


Nekem nehezen megy a matek igazán jó szinten, azonban a humán részen meg egyenesen szárnyalok.

Így a jogászt nem érzem akkora tehernek. Nem okoz gondot a sok magolás.

A barátnőm villamosmérnökin van. Szerintem az első félévet nem bírnám ki. Brutálisan nehéznek látom, azonban ő meg az enyémet látja durvának.

Egyszerűen nem tudja elképzelni, hogy-hogyan lehet olyan mennyiségű anyagokat betanulni..

Pont emiatt.. mert ő ahhoz van szokva, hogy a logikát tanulja meg és abból mindent felépít.

Amíg én meg ahhoz, hogy megtanulom az egészet, hiszen egy jogszabályban nincs egyértelmű általánosítható logika.


A nővérem orvosira járt. Na azt senkinek sem kívánom... Brutális, amit végigcsinált.

Soha nem érdekelt a kémia/fizika és a biosz. Szerintem két hét után feladtam volna.

Ő pedig élvezte és hasonlóan áll a jogász képzéshez. Sőt a barátnőmmel sem cserélne. :D


Közgázos ismerősöm is van. Na ők is egy külön világ. :D

Ott meg bekeveredik a reál és a humán.

Pénzügy és számvitelen a számvitel miatt szép bukásokat lehet látni. Az sem könnyű, hiszen egyszerűen nincs az, hogy most magolnod kell vagy logikáznod.. mindkettő.

Abból meg talán még kevesebb van, akiknek mindkettő olyan jól megy.



Röviden annyi, hogy akinek a matek jól megy, annak egy magolós, humán szak maga a gyötrelem. Azonban fordítva is igaz.

Tolmácsokat sem irigylem... olyan szinten megtanulni egy-két nyelvet? :) Nem semmi.. :)

2017. júl. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Most ha azt mondom, hogy a fizikus szak a legnehezebb, akkor a villamos- és gépészmérnököket megsértem. Minden szaknak megvan a maga nehézsége. Én pl. nem nagyon rajongok az informatikáért ezért nekem a villamosmérnöki a nehéz kategória, mert ott nagyon kell. A gépészmérnöki szak em vonz, az emiatt lenne nekem nehéz. Jogász, tolmács és ide sorolhatnám az összes olyan szakot ahova humán beállítottság kell, mind nehéz mert abszolút nem illenek hozzám. Az orvos is nehéz, mert nem szeretem a bioszt, kémiát. Gazdasági szakok megint csak nem érdekelnek, ezért nehéz lenne azt is elvégezni. A matematikus és a fizikus áll hozzám legközelebb (mikor felvételiztem ezt a két szakot jelöltem első két helyen) most másodéves fizikus hallgató vagyok. Nehéz szak, sokat kell tanulni (de melyik egyetemi szakon nem?) viszont érdekel, szeretem a fizikát és a matekot is így bizonyos szempontból könnyű is a szak nekem.
2017. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!