Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskola szüneteltetés, lehetséges?

Balageqt kérdése:

Iskola szüneteltetés, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Kérdésem az lenne, hogy határozatlan időre szeretném felbehagyni a felsőoktatási tanulmányaimat (munka miatt). FSZ képzésen vagyok, már csak az utolsó fél év szakmai gyakorlatom maradt. Mindenképpen szeretném befejezni a sulit, de adott most egy jó lehetőségem. Ha kijelentkezek az iskolából folytathatom ugyanonnan a tanulmányaimat (maradék fél év)? Vagy hogy lenne célszerű ezt megoldani? Bármi tanácsot szívesen látok.


Ui.: ha lényeges akkor BGE-re járok


Köszönöm a válaszokat előre is :)



2017. júl. 18. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak 2 félévre tudod szüneteltetni a tanulmányaidat,de ha egymás után akarod felhasználni,akkor ahhoz még külön engedély kell.

Határozatlan időre nem lehet.

2017. júl. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ , upsz most vettem észre rossz helyre nyitottam a topikot.


Tehát ha felbehagyom a sulit, majd (pl.:) 2 év múlva újrajelentkezem, akkor előről kell kezdenem az egészet avagy kapok valamilyen dokumenumot az elvégzett targyaimról és folytathatom ott ahol abbahagytam?

2017. júl. 18. 23:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Előlről kell kezdened, de az oktatási intézménnyel tárgyalhatsz bizonyos tárgyak látogatásnak beszámításáról. Csak mióta elvették az autonómiát, kétségeim vannak arról, mer-e dönteni az intézmény illetékese.
2017. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondold ezt át.. Egy több éves képzést kár kidobni a kukába egy munkalehetőség miatt. Ha meglesz a papírod találni fogsz bármikor, ha viszont nem jön be ez a meló vagy kirúgnak két szék közé eshetsz.
2017. júl. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!