Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szüleim kapnak utánam családi...

Szüleim kapnak utánam családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Sziasztok 18 éves vagyok és nem dolgozom nappali suliba járok még mindig tanulok az érettségire.Szuloi haznal lakunk de én férjhez mentem. Érdekelne ,hogy így is kaphatnak a szuleim csaladi pótlékot utánam ?

2017. júl. 24. 05:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy kapnak, amíg nappalin tanulsz és otthon laksz
2017. júl. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valaki volt már ilyen hekyzetbe ?
2017. júl. 24. 07:39
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes helyzet. Gyanús, hogy nem, de ha igen, akkor saját jogon te fogod kapni. Viszont ennek nézz utána:


"Saját jogán az az ügyfél kérelmezheti az iskoláztatási támogatást, aki köznevelési intézményben tanulmányokat folytat, a tankötelezettsége megszűnt, és


akinek mindkét szülője elhunyt,

akinek a vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált, vagy házastársától különélő szülője elhunyt,

aki kikerült a nevelésbe vétel alól,

akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg,

aki a vér szerinti, örökbe fogadó szülőjével, nevelőszülővel, gyámmal nem él egy háztartásban,

a gyámhivatal szülői ház elhagyását engedélyező határozata szerint az iskoláztatási támogatást a nagykorúvá válása előtt is részére folyósították."

2017. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!