Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Pont Ott Partin az is...

A Pont Ott Partin az is kiderül, hogy hova vettek fel? Vagy az mikor?

Figyelt kérdés
Mert értem,hogy a ponthatárokat kihirdetik,de attól még nem leszek előlrébb,csak annyira,hogy ha elértem a minimumot akkor van esélyem a bejutásra.
2017. júl. 25. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha elérted a ponthatárt, bejutottál, nincs kiskapu, benn vagy
2017. júl. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kihirdetett ponthatár a mérvadó. Ha neked megvan, benn vagy.
2017. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

De jó lesz, holnaptól 5 percenként lesz kérdés arról, hogy elértem a ponthatárt, akkor most bekerültem?

Felvettek az összes helyre, ahova jelentkeztem, mehetek a másodikra?


NE haragudj, kérdező, de vannak olyan alapvető dolgok, amivel illene tisztában lenni, ha felsőoktatásba akarsz kerülni. Azért hajrá!

2017. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Most nem szemétségből, de miért kezelsz olyan dolgokat tényként, amiket biztosan sehonnan nem hallottál, mert nem igazak? Miért nem érdekel téged a saját jövőd annyira, hogy legalább megértsd a felvételi rendszert? Ha csak a jelentkezés utolsó napján jutott eszedbe a felvételi, akkor is volt egy fél éved, hogy utánajárj, és komolyan nem érdekelt ennyire sem?
2017. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
# 3 True. Nagyon várom már én is. :D
2017. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Paraszt leszek, bocsi. De hogy lehet valaki ekkora kretén? Meg hogy lehet, hogy ennyi kretén van?


"Mert értem,hogy a ponthatárokat kihirdetik,de attól még nem leszek előlrébb"


Előrébb (nem előlrébb) csak annyival leszel, hogy megtudod felvettek-e vagy nem. Megpróbálom egyszerűen elmagyarázni. Mehet? Szóval. Tegyük fel van 350 pontod. A szak amit első helyre írtál 360-as határral jön ki. Neked van 350 pontod, a határ 360, kevesebb pontod van mint a ponthatár, tehát nem kerültél be. Ha 350 ponttal jön ki a szak, akkor ugyanannyi pontod van, tehát felvettek. Ha 330 pont lesz a határ, akkor neked 20-al több van mint a ponthatár, tehát szintén felvettek. Nem bonyolult hidd el. De szerencsére gondoltak a gyámoltalan kreténekre is, ezért küldenek majd neked SMS-t, e-mailt, sőt még postán is levelet amiben leírják, hogy "Kedves gyökér, elérted XY szak ponthatárát". Ez azt jelenti, hogy arra a szakra vettek fel ami az XY helyére kerül az SMS-ben/e-mailben/levélben (duh...). Nem a második helyre, nem a 34. helyre, arra amit az SMS-ben leírnak (sorrended szerint az első szak amin eléred a ponthatárt, de nem mertem egyből így leírni, nehogy összezavarjalak).


Foglaljuk össze:

- Ha neked kevesebb pontod van mint XY szak ponthatára, akkor nem vettek fel XY szakra.

- Ha ugyanannyi pontod van mint XY szak ponthatára, akkor felvettek XY szakra.

- Ha több pontod van mint XY szak ponthatára, akkor szintén felvettek XY szakra.

- Ha eléred a felvételi ponthatárt, akkor biztos, hogy bent vagy. Nem, nem kell megvárni semmilyen értesítőt/hivatalos levelet/engedélyt a télapótól/jézuskától/Orbán Viktortól, nem "van esélyed a bejutásra", ha eléred a ponthatárt akkor bent vagy. Nem tudom egyszerűbben leírni.

- Ha ilyen egyszerű dolgokkal probléma van már most, akkor lesznek hatalmas gondok a közeljövőben, és most már nem lesz ott osztályfőnök bácsi/néni meg apu/anyu, hogy segítsen. Hogy a francba fognak azok az emberek akik ezeket a kérdéseket kiírják beiratkozni, tantárgyat felvenni, vizsgára jelentkezni, stb... Beszarás...

2017. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: Végem lett tőled:-D:-D
2017. júl. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát basszus, nagyjából olyan érzésem volt miközben írtam mint amikor a 7-8 éves gyerekeknek magyarázom, hogy hány almám van ha a 3 almámhoz veszek még 4-et... :D Annyi a különbség, hogy itt egy kb. ugyanolyan szintű dolgot 18-20 éves felnőttek nem értenek. :D Nem hiszem el egyszerűen...
2017. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon jó #6os de milyen igazad van!
2017. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!