Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Széchenyi István Egyetem...

Széchenyi István Egyetem kollégiumi pontszámítása hogyan működik?

Figyelt kérdés
Konkrét kérdésem az lenne, hogy olvastam a szociális helyzetért is járnak plusz pontok. Idén leszek első éves és hallottam egy olyan lehetőségről, hogy aki minimum három gyerekes családban él autómatikusan felveszik. Én eredetileg úgy tudtam csak plusz pont jár érte. Neten mindenhol utána néztem de nem találtam róla semmit.

2017. júl. 26. 11:37
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy plusz pont jár a szociális helyzetért (Családi állapot, pl. nagycsaládos; távolság Győrtől; betegségek és az egy háztartásban élők jövedelme). Elsősként ezeket hozzáadják a felvételi ponthoz (és ha jól tudom elsősként be is szorozzák a szociális pontot [azt hiszem 4-el], hogy arányos legyen a felvételi ponttal, ne pedig az általános felsős pontszámítással (átlag alapján).


Tehát elsősként úgy néz ki a pontszámítás:

[Felvételi pont + Szociális pontok] (itt a felvételi pontban már benne van a nyelvvizsga pont, persze ha van)


Van olyan is, hogy méltányossági kérelem. Ezt akkor lehet kérvényezni, hogyha nem vettek fel kollégiumba vagy nem jelentkeztél. Ebbe csak a szociális helyzet számít (előbb leírtam) a felvételi pont nem.


Remélem tudtam segíteni. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

2017. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Minél előbb kezdj el átolvasni mindent a [link] oldalon.


Én ma mindent alaposan átnéztem, mikor mit kell intézni.

A kollégiumi jelentkezés augusztus 7-e, 12.00. Szóval nincs olyan sok időd.

A NEPTUN rendszeren keresztül kell egyébként jelentkezni.


[link]

Itt a 7. oldalon részletesen le van írva a pontszámítás menete.



Egyébként milyen szakra fogsz menni?

2017. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat igen végig néztem mindent csak ugye a tavalyi ponthatár olyan magas hogy szerintem a pontjaimmal nem kerülnék be sajnos, építőmérnöki szakra megyek
2017. júl. 29. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!