Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarból érdemes emelt...

Magyarból érdemes emelt érettségit tenni vagy történelemből?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vettek fel pszichológiára idén, bár ez várható volt, mert csak egy emelt érettségit tettem. (Kettőt szerettem volna, de nem sikerült felkészülni, és úgy láttam, jobb egy ötös magyar középszinten, mint egy rossz magyar emelten.) Angolból is javítani szeretnék, mert azt meg magamhoz képest legalább 25%-kal rosszabbul írtam meg, a tanárom szerint van az több is. Azt viszont nem tudom eldönteni, hogy melyik tárgyból lenne érdemes még emeltet tennem.


A magyarhoz van érzékem, mindig is az volt a kedvenc tantárgyam, de az nyelvtan + irodalom, ráadául úgy tudom, nem ajánlják, mert bárki és bármi benne lehet, ha nincs szerencsém, sokat veszthetek vele.


A történelmet a tanárom sikeresen megutáltatta velem, nagyon igazságtalan volt, hiába álltam a jobb jegyre, mindig a rosszabbat adta meg, kínszenvedés volt vele az a három év, amíg tanított. Azt bevallom, hogy az évszámokkal viszont mindig is hadilábon álltam, a következő tavaszi érettségin pedig kronológiás atlaszt sem lehet használni, amivel idén és a próbaérettségin is szereztem több pontot is. Viszont azt a tárgyat szokták ajánlani irodalom helyett, mert állítólag kevésbé lutri, mit kapok, kevesebbet lehet rajta veszteni.


Szerintetek melyikre kezdjek készülni (angol tanulás és munka mellett)? A magyarra, amit szeretek, de állítólag nehezebb vagy a törire, amit nem szeretek (és ott vannak az évszámok is, amiktől nagyon félek), de állítólag könnyebb?



2017. júl. 27. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A magyar inkább a műveltség alapján dől el - bár ez se teljesen igaz. Én pont hogy a töriről hallottam, hogy nagyon húzós emelten - pláne ha nem is szereted.

Én pár éve emelteztem magyarból, akkor én nem éreztem annyira vészesnek, mondjuk én imádtam a tárgyat is gimiben. (a törit meg szintén utáltam, hasonló okokból)

Szerintem ha már sanszos, hogy az angolod is jobban fog sikerülni, inkább a magyarral próbálkozz még.

2017. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A magyart azért tartják nehezebbnek, mert sokkal szubjektívebb, és sok függ a javítótanáron is (de ugyanígy a törinél is könnyen lepontozhatják az esszéidet, de magyaron a verselemzésen és a reflektáláson könnyebb félrecsúszni).

Én is nagyon szeretem a magyart, "szerelem volt első látásra", ráadásul én idén emelteztem, írásbelim 88%, szóbelim 100%, összesen 92% lett nekem. De én kilencediktől kezdve tudtam, hogy emeltre fogok menni, ezért szinte minden kötelezőt elolvastam, jelentkeztem OKTV-re is, ott második fordulóig jutottam, szóval én tényleg szívvel-lélekkel csináltam, és egyáltalán nem éreztem megterhelőnek (ellenben a törivel én is eléggé hadilábon állok, nem utálom, az is jól sikerült, mert a közép töri pontjait tudtam még vinni az emelt magyar mellett, de a szóbelire kínkeservesen tanultam, annyira nem érdekelt).

Szóval szerintem, ha jobban szereted a magyart, inkább azt próbáld meg. Nézd meg az eddigi érettségiket, milyen feladattípusok vannak, a műveltségin tényleg sokat lehet bukni, de nyerni is lehet. Illetve én az OKTV feladatokat is ajánlom, azokhoz képest az emelt magyar tényleg nagyon laza:'D Ha jól tudsz verset elemezni, tájékozott vagy a magyarral kapcsolatban, szerintem simán menni fog. Én igazából rendes érettségi feladatokat alig gyakoroltam (fakton csináltunk közösen párat, meg rendes órán a tanárom egyszer nekem emelt feladatsort adott gyakorlásként, és a próbaérettségin is emeltet írtam, meg két gyakorlókönyvből megcsináltam egy-egy feladatsort). Úgy igazán csak az OKTV-re készültem, faktra jártam, meg minden órára tanultam.

De a szóbeliket azért jól megtanultam, ott sokat tudsz nyerni, de bukni is, úgyhogy arra is nagyon készülj majd. A decemberben kiadott tételekhez/témakörökhöz szoktak kiadni kidolgozott könyveket, azokat ajánlom, én csak abból készültem, és mondom, 100% lett, mondjuk hatalmas mázlim is volt, mert nagyon jó tételeket húztam.

2017. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!