Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért lett ekkora hiányszakma...

Miért lett ekkora hiányszakma a programozó? ( Lent )

Figyelt kérdés

A csapból is az folyik, hogy programozokent akár még végzettség nélkül is 300-at lehet keresni. Nem is kell iskolába járni, otthon meglehet tanulni és többet lehet vele keresni mint a szakmák 90%-ával. Akkor miért van mégis ekkora hiány belőlük ? Én ugyan nem programozó vagyok de ahoz rokon szakot végzek egyetemen és tanultam programozást. Nem mondom hogy tök könnyű meg hogy alommelo kódokat pötyögtetni de szerintem nagyon érdekes, és nem tartom megtanulhatatlannak csak gyakorolni kell. Egyetem előtt teljesen be voltam tojva hogy te jó ég, programozás , mindneki azt írja hogy milyen nehéz, de szerintem csak kell egy kis idő még ráál az agy a kész.


Valahol olyat is olvastam, hogy az emberek 90%-a teljesen alkalmatlan arra hogy porgramozo legyen. Ez tényleg így van ? Akkor én csak azért látom teljesíthetőnek mert szerencsés módon abba a 10%-ba estem ?



2017. júl. 27. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Van sok programozó csak nem értenek hozzá.
2017. júl. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor most azért van hiány belőlük mert nem akarnak elegen porgramozok lenni, vagy azért mert olyan nehéz, hogy a banda fele kíbukik ? ( Itt is a fele társaság kibukott, de azt vettem észre hogy aki szorgalmasan tanult az - ha döcögve is - de elvégezte az egyetemet. És ez egyetem, ennél nyilván egy gyorstalpaló lényegesen könnyebb
2017. júl. 27. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az egyetemen megtanulod a bináris rendezést, vagy a Hanoi tornyait, nem biztos, hogy elég egy munkahelyen. Nekik többnyire gyakorlott emberek kellenek, akikkel azonnal termelni lehet. Ilyenből pedig nincs elég. A probléma enyhítésére a cégek iskolákkal szerződnek, így a tanulók tényleg jól használható tudást kapnak, akár néhány hónap alatt. Ezzel csak az a probléma, hogy nem mindenki tudja kifizetni az esetenként hétszámjegyű tandíjat. Amúgy nem csak a programozó hiányszakma, lassan minden az.
2017. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert a technológiák rohamosan fejlődnek. Elég az okostelefonokra vagy a közösségi oldalakra gondolni. De akár ott vannak az okosházak, az önvezető autók és még sorolhatnám.


Azért van különbség aközött, hogy egyetemen valaki tanul programozni (valamennyit) vagy hogy éveken át napi 8 órában ezt csinálja. A pénz hosszú távon nem motiválja az embert, így azt másból kell meríteni. Illetve az egyetemi kurzusok az alapoknak az alapjait súrolja programozás szempontjából (programtervező informatikán is), amit a való életben "programozás" az egyetemi szinthez képest ég és föld.

Plusz mint mondtam, a technológiák rohamosan fejlődnek és vele együtt a programozóknak is tanulniuk kell folyamatosan (erre egy példa amikor megjelent az iPhone, robbanásszerűen keresetté vált az Ojbective-C nyelv), képezni kell magadat, hogy naprakész legyen a tudásod.


És ez a "nem kell iskolába járni" stb, nem egészen így van. Nyilván otthon, saját magad is meg tudod tanulni. Sőt, még el is lehet helyezkedni. De elég nagy különbség van egy egyetemet végzett és nem végzett programozó között (problémamegoldásban, gondolkodásmódban). Egy más szemlélet alakul ki az emberben és ha jön egy szituáció vagy egy probléma, ami nem ismerős számára, akkor magabiztosabban, hatékonyabban helyt tud állni.

2017. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nagyon szeretné, meg tudja tanulni, de azt sem iskolában (egyetemen-főiskolán), hanem önszorgalomból. Viszont vannak, akik hiába választják a csábító magas jövedelem alapján, ha egyszerűen nem értik, és nem tudják megtanulni, mert az oktatás nem éppen arra helyezi a hangsúlyt, hanem hogy neked már vannak alapjaid.
2017. júl. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Igazan jo programozobol keves van, mert ahhoz nem eleg egy diplomat szerezni. Nagy reszuk pedig kulfodre megy dolgozni. Az en ferjem is programozo es 2 eve koltoztunk kulfoldre. Es nem azert, mert Magyarorszagon nem lehet megelni abbol a fizetesbol.
2017. júl. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!