Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi előadásokon mennyi...

Egyetemi előadásokon mennyi kommunikáció van hallgató és előadó között?

Figyelt kérdés

Van e olyan, hogy az előadó kiszúr valakit és kérdez tőle, akármilyen interakció a két fél között?

Vagy csak elmondja az anyagot, megkérdezi hogy mit nem értünk és mehetünk világgá?

Ne kövezettek meg, lehet hülyeség, nem voltam még egyetemista, ezért kérdezem hogy hogyan zajlik le egy-egy előadás. Köszönöm a válaszokat! (egyébként ME-GÉIK ről an szó)


2017. aug. 1. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyien vannak az órák. Az én szakokon 250-en voltunk egy évfolyamban, de kb minden órán, 1 tarygbol volt ilyen felszólítás véve az egész bsc alatt, másikon se.
2017. aug. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak önkéntes alapon van felszolalás. Általában sokan vagyunk elöadásokon, fele alszik, másik fele gépezik, ugyhogy felesleges is lenne szolitgatni, azt sem tudják mi az anyag. Egyébként meg általában rohannak a tanárok, nem akarja azzal huzni az idöt, hogy kérdezgeti a diákokat, és 10-böl 9 nem is tudja a helyes választ. Ez gyakorlatra is igaz nálunk. Esetleg ami matekos tárgy, azt oldjuk meg közösen, de ott sem szolitgat, csak kérdez.
2017. aug. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon létszám és tanárfüggő.

Kis létszámú csoportnál, általában elmondja a tanár, hogy ha van kérdés akkor nyugodtan kérdezzünk.

Viszont ha 300 főnek tart előadást, nem igazán lehet kérdezni, max szünetben és előadás után.

De felszólítani nem szoktak senkit.

2017. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

EGyáltalán nem jellemző, előadásokon pláne. AKi szereti az interaktív előadásokat, az is inkább csak kérdez, általában mindig van, aki válaszol, de az sem baj ha nincs.

Én mondjuk kifogtam előző félévben egy tanárt gyakorlaton aki állandóan felszólítgatott mindenkit, még mielőtt "leadta" az anyagot.

2017. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!