Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gitároktatás milyen árakban...

Gitároktatás milyen árakban mozog?

Figyelt kérdés
Nincs gitárom, semmi előzetes zenei múltam, de szeretnék megtanulni, viszont szeretek előre tervezni mindent, hogy mi mennyibe kerül, mennyit kell félretennem, meg egyéb ilyen dolgok. Itt valami alapszintű oktatásra gondolok, mostanában felkapott számokat szeretnék eljátszani, általában mennyi idő az alapok elsajátítása? Illetve ha komolyabban belemennék milyen gitárt érné meg vennem? Gyakorlásra alapvetően, de azért szeretném ha szép hangzása lenne, és egy ideig ne kelljen lecserélnem, legalábbis ameddig nem megy jobban.

2017. aug. 1. 19:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy csak a klasszikus gitárokat szeretném megkörnyékezni:)
2017. aug. 1. 19:12
 2/8 Waff ***** válasza:

Ez erősen régió függő. Vidéken, kis helyeken 1000-1500 ft/óra szokott lenni(már ha van tanár). Nagyobb városokban 2000-2500 ft/óra. Budapesten meg a jóég tudja csak...határ a csiilagos ég (van aki 3-4 ezreket is elkér). Személy szerint az a véleményem, hogy a mai gazdasági viszonyok közt (figyelembe véve az átlagbéreket, árakat stb stb) egy gitáróráért plafon az a 2000-2500 ft/óra, legyen az akárhol is. Ez (lenne) a reális.


Egy használható klasszikus gitárt újan 30 ezer felett érdemes venni, jót pedig 50-60 felett.


Ajánlott márkák (az olcsóbb, de használható kategóriából): yamaha, cort, miguel almeria, hora...


Drágábbakat én manufaktúrák kínálatából választanék...

Kismillió választási opció van ott is...

2017. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En itt Pesten járok es 10000/hónap és fél év alatt sikerült ugy játszanom hogy már bárhova tudjam vinni:táborok, talalkozok,stb. De amúgy az biztos higy az elején nem fogsz mostani számokat játszani meet ahhoz kell egy alap háttér, szóval előtte meg kell tanulnod, be kell gyakorolnod pár alap számot amiben alap akkordok vannak es csak utána jöhetnek a mai számok ez kb olyan fél év. Es amugy a gitárra térve, ha tényleg komolyabban akarod akkor nem eri meg pár ezres gitárt venni mert azok pont csak arra jók hogy kiorobald es ha teszik akkor vegyél egy profibb gitárt, nekem Yahama gitáron van es teljesen megvagyok vele elégedve
2017. aug. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mojjo ***** válasza:
Mennyit szánnál gitárra?
2017. aug. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Waff nagyjából leírta a gitár árát amire én is gondoltam, 30-40ezer gondolkoztam
2017. aug. 4. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Az teljesen oké ár, annyiért már lehet jó gitárt kapni
2017. aug. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:

Tudom, a "jó" egy rosszul definiált, nem pontosan körbehatárolt fogalom, de a legnagyobb jóindulattal és a kifejezést a legtágabb értelembe véve sem lehet azért a 30-40 ezres gitárokat jónak mondani. A "használható" szó talán megfelel.


Valencia VC404 vagy VC504, Cort AC-100, Yamaha C30 vagy C40, ami hirtelen eszembe jut, mint megvehető gitár és belefér ebbe az árkategóriába.

2017. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha gitározni akarsz veszel egy nem filléres gitárt, nem idő kérdése hogy mikor fogsz tudni gitározni hiszen lehet hogy 20 év gyakorlattal sem érzed majd úgy hogy egyáltalán tudsz valamit miközben mások szerint zseniális vagy, valamint zenetanár ide vagy oda mert ha van zenei affinitásod úgyis menni fog a dolog.
2017. aug. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!