Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit vonnak le diákmunkánál?

Mit vonnak le diákmunkánál?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Most,augusztusban kezdtem el dolgozni,15 éves vagyok.Még nem volt fizetésem ugye,így nem tudom mire számítsak.Nekem a diákmunkás irodában csak annyit említettek,hogy majd a fizetésem 15 százaléka lemegy a személyi jövedelemadóra,ez rendben is van.Viszont én itt a neten olvasgattam mindenféle társadalombiztosítást meg nyugdíjas valamit is,most nem értem.Nekem még ezeket is le fogják vonni?Tehát ha kiszámoltam mennyit kapok majd az adót leszámolva,abból most még egy jó 20 százalékot le kell vonnom a tb-re?Vagy ez hogy megy?Bocsi,hogy ennyi kérdésem van,de nekem erről semmit nem mondtak,és nem akarok meglepődni majd első fizetésnél,hogy többre számítottam.:D

2017. aug. 2. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)


HA iskolaszövetkezeten keresztül helyezkedtél el, akkor csak a 15% szja a levonás.

Akkor vonnának mást is, ha munkaviszonyban lennél (erre is van lehetőség diáknak is).

2017. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hú,dejó,köszi a gyors választ.:)
2017. aug. 2. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne lepődj meg, ha a 15%-nál picit többet vonnak le, mert sokszor ott van apróbetűvel, hogy 0 egész valahány százalékot levonnak maguknak "működési hozzájárulás" meg ilyen címszavak alatt, ill. biztosítást kötnek rád, ami szintén párszáz ft havonta.

És nekem első fizuból mindegyik diákszöv. vont le valamennyi tagságit (1-2 ezer Ft), amit viszon ha kilépsz tőlük majd, visszakapsz - ezt lehet, hogy már beiratkozásnál befizetted, általában választhatsz.


De mindig számold magadnak az óráidat, hónap végén vond le a 15%-ot és ha ahhoz képest 1-2 ezer Ft-nál nagyobb az eltérés, kérdezz rá, mert nekem többször volt már, hogy elszámolták, szóltam és jó esetben pár nap múlva utaltak még pár ezer Ft-ot (6-7 diákszövetkezetnek dolgoztam már, abból a kb. a felénél volt már probléma). Arra alapoznak sokszor, hogy ennyi nem tűnik fel a legtöbbeknek, mert "úgyse számolja ki" meg "úgyse olvassa el, mit vonunk"... Szóval ne hagyd magad! :)


22L

2017. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!