Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE-n van még lakhatási...

Az ELTE-n van még lakhatási támogatás?

Figyelt kérdés

TÁTK-ra fogok menni, és már korábban is hallottam, ha nem vesznek fel a koliba akkor lehet kérni lakhatási támogatást azért, mert akkor az albérletet kell fizetnem.

Korábban beszéltem egyetemistákkal akik meséltek ilyen támogatásokról amiket szeretnek eltitkolni az egyetemek, (mert ugye ha nem tudsz róla akkor nekik nem kell fizetniük), pl elvileg van valami kezdő támogatásféle is amit elsősként lehet kérni csak úgy, egyszer. Ez amúgy igaz? Valamint ez a lakhatási támogatás.


Googleben ezeket a linket találtam:

Egy jelentkezési lap amin nincs dátum: [link]

TTK oldalán leírás 2006-ból: [link]

Info karon 2015ben megemlítették egy mondatban a létezését: [link] "...Titeket érintõ anyagi jellegû ügyeket (szociális támogatás, kollégium, lakhatási támogatás stb.)"


De a TÁTK oldalán nem találok erről semmit, meg az alap oldalon se. Valaki tudna adni naprakész infót az ügyben?

Köszönöm!



2017. aug. 10. 01:13
 1/6 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam az alaptámogatást, valszeg arról hallottam azt az egyszeri csak úgy mondatot. Mivel azt csak rászorulók kérhetik így nem pályázhatok. Szóval az az apró kérdés már tárgytalan.

Viszont ez a lakhatási lenne kb az egyetlen reményem h kapjak valamit.

2017. aug. 10. 01:28
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Az eltén ami folyik, az nevetséges, a kollégiumokba óriási a túljelentkezés, és legitim rászorulók is gyakran kiesnek belőle. Onnantól meg le vagy ejtve, oldd meg ahogy tudod 150k-s albérletárak mellett. Pályázhatsz szociális ösztöndíjra, de ha kolit se kaptál arra se nagy az esélyed, és egyébként is elenyésző összeg.


Infókar honlapja az a legkevésbé értelmes dolog az egész egyetemen.

2017. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ahogy néztem semmilyen szociális támogatást nem kaphatok, mert nincsen semmi bajom és a két szülőm együtt van és dolgozik. Az hogy 200 km-re lakom az meg senkit nem érdekel.


Egyedül ez az a támogatás amit elvileg igénybe tudnék venni. Ha van is gondolom nem sok, de amit lehet azt én is kivenném a perselyből. Őszintén, trükközések nélkül.

2017. aug. 10. 13:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Kerhetsz egyszer egy kezdocsomagot ami alapkezpesen 59500 forint ha ez az elso feleved barmilyen egyetemen. Ha jol emlekszem ehhez nem kell raszorultsag, de lehet nem vagyok benne biztos. A lakhatasi tamogatasrol en a TATKon meg nem hallottam nekem soha nem mondta senki a BTKn viszont anno gy prof megemlitette hogy lehet igyenelni de ehhez szukseges hogy elutasitsanak a kolibol
2017. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Utolsohoz szólna a kérdésem vagy igazából bárkihez aki tud választ :D szóval mi is ez a kezdő csomag? Honnan lehet igényelni és tényleg megkapja az ember? Nem olvastam róla még sehol semmit:( most kezdek egyetemen és nagyon jól hangzik
2017. aug. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Neptunon belul lehet igenyelni ha jol remlik szoc.tammal egyszerre. Viszont nem tudom mar hogy csak az kapja meg aki hatranyos helyzetu vsgy tarsai. Nekem ugy remlik barki igenyelheti akineloszor vesz reszt a felsooktatasban. Aztan elbiraljak es vagy kapod vagy nem :D
2017. aug. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!