Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 11. osztályba mik a tesi...

11. osztályba mik a tesi követelmények?

Figyelt kérdés

Azokhoz szólna a kérdésem akik már túl vannak a 11.dik osztályon. Letudnátok nekem írni, hogy 11.be mik voltak a követelmények tesiből? Mert én sehol sem találom a neten, és ismerősöm sincs aki tudná.

Nagyon megköszönném! 17/L



2017. aug. 11. 01:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy mik? Torna felszerelés és órai munka. Kötelet pl. kell tudni mászni, meg zsámolyt is ugrani. 12 perces futást bírni kell, és fontos a csapatmunka is, ha beállsz játszani a lányokhoz. 22F
2017. aug. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ugy gondoltam, hogy pl kötélmászás, ladba játékok(de milyen?), tehár amikre jegyet fogunk kapni. De köszi már ezis segitgég volt.

Jöhetnek még a válaszok.

2017. aug. 11. 01:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát mi csak röpiztünk egész évben. Vagy aki nem akart, az futhatott pár kört, utána mehetett is öltözni. Fiúknál dettó, csak ők meg fociztak.
2017. aug. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk aki akart, röpizett, aki nem, az be sem ment a tesiterembe, annyira nem érdekelte a tesitanárt, hogy az infós szakon ki hogy jár be. Óra elején kérdezte a hiányzókat, onnantól mindenki ment, ahova akart.
2017. aug. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a 11-12. osztály már lazább volt, persze megcsináltuk a kötelező dolgokat (pl. 2000 méter - 12 perc helyett nekünk ilyen volt, távolugrás, 800 méter, kislabdahajítás, súlylökés, stb.), de úgy csinálta a tanárunk, hogy 11. első félévben talán a 3 legjobbra adott jegyet, az utána következő félévekben pedig arra a háromra, amiből javítottunk az eredményeken. Ez nekem nagyon szimpatikus volt, mert aki esetleg rosszabb volt tesiből, az is tudott jó jegyeket szerezni, ha javított az eredményein. A 11. az még kicsit komolyabb volt tesi-ügyileg, tényleg mindig csináltunk valamit, de már azért lazább volt, mint mondjuk a 9-10., több volt mondjuk a röpi: volt olyan nap, amikor 4-5 felsős osztály volt beosztva egy órára (mert ugye arra senki se gondolt a heti 5 kötelező testnevelés óra bevezetésénél, hogy mondjuk nincs elég hely), és télen, amikor nem tudtunk kimenni, mert hideg volt, egymás ellen röpiztünk. Nekünk pl. kötélmászás, szekrényugrás, keményebb gimnasztika nem is volt már felsőben, mert mondta a tanárunk, hogy olyan balesetveszélyesek vagyunk (30+ fős osztály eleve, nem tud ő se mindenkire figyelni), hogy talajgyakorlatot utolsó 2 évben egyáltalán nem csináltunk, mert félő volt, hogy valaki kitöri a nyakát. Meg persze a kötelező Netfitet is meg kellett csinálnunk, de arra se kaptunk jegyet, csak az, aki tényleg nagyon jó eredményt ért el pl. ingafutásban.

De ez nagyon tanártól függ. Ha a tesitanárnak az a célja, hogy a tesióra olyan legyen, hogy ki tudjátok ereszteni egy kicsit a gőzt a tanulás mellett, és nem olimpiai bajnokokat akar képezni, akkor szerintem nektek is lazább lesz, játékokkal, kevesebb keményebb órával. Ha nem ilyen a tanár, akkor értelemszerűen nem. Amúgy a saját sulidban felettetek járó osztályt lenne érdemes megkeresni, akiket szintén tanít a tanárotok, ők meg tudják mondani, mit csináltak. Most így látatlanban mesélhetünk bármit. Azt is mondhatom, hogy a sulinkban az egyik tesitanár kilencedik osztálytól kezdve csak hetente egyszer tartott állítólag órát (én az évfolyamból azt az osztályt kilencedik felett egyszer se láttam tesizni, csak ülni az öltözőben, aki meg akart közülük, az kint focizott). Vagy egy másik párhuzamos osztályban kilencedik felett semmi mást nem csináltak, csak röpiztek. Szóval ez nagyon a tanártól függ. Mondjuk én azt mondom, hogy legyen mozgás, mert egész nap ülünk, és valamit muszáj csinálni, de ne kötélmászás meg szekrényugrás vagy talajtorna legyen, hanem bemelegítés után röpi, játék, esetleg séta a városban/erdőben (mi sulinktól nem messze volt erdő, minden évben az első 1-2 hétben oda mentünk ki sétálni). Nekünk szerencsére inkább ilyen volt a tanárunk, de nektek nem biztos, hogy ilyen lesz.

2017. aug. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon köszönöm!! Sajnos felettünk lévö osztályt nemnagyon tudom üegkérdezni, mert alig tanit tesit ez a tanár, csak minket/egy másik 10-et és 1db 12es osztályt tanitott, de ugye ők elmentek. Sajnos a mi tanárunk nem ilyen, mindent komolyan vesz, még a netfitre is jegyet adott mindenkinek(mindenre amire csak tudodtt, (pl még törzsemelésre, fekvötámaszra...stb-re)
2017. aug. 11. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!