Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy fel...

Mit csináljak, hogy fel tudjak kelni korán az ágyból?

Figyelt kérdés
Most fogok menni 9.-be, és jóval korábban kell majd kelnem mint eddig, de a baj az, hogy még a 7-kor kelés is nagyon nehezen ment, még vagy fél órát heverésztem, de ezt mostmár nem csinálhatom, mert le fogom késni a vonatot..mit csináljak, most nyáron is annyira hozzászoktam a későn fekvés-későn keléshez, nagyon félek hogy mosott szar leszek minden áldott nap a suliban, amiért nem tudok elaludni korán..valami módszer erre? Igyak meleg tejet lefekvés előtt, vagy mit csináljak? Ja és még annyi hogy korán reggel annyi életkedvem van hogy legszívesebben mindenkit megölnék. Segítsetek kérlek, nagyon aggódok!!😅

2017. aug. 16. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
1 héttel suli előtt szoktasd magad ahhoz, hogy korábban fekszel.
2017. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

20-30 perccel előbb ébredj,mint amikor kéne,és akkor marad időd heverészni is.

Az hogy reggelente nyűgós vagy -nem nagyon lehet mit kezdeni,csak rajtad múlik..


A korán alvás meg majd megoldódik azzal hogy reggel korán kelsz-így talán jobban elfáradsz estére

2017. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt bejárós lettem én hetekig azt álmodtam, hogy lekéstem az egy szem reggeli buszomat (a következővel már nem értem volna be 8-ra).

Ezek után minden reggel úgy ugrottam ki az ágyból, mert nem akartam, hogy ez valóban megtörténjen.

Tényleg minden csak elhatározás kérdése, pár hét alatt hozzá fogsz szokni. Ha megteheted, akkor majd szunyókálj egy fél órát - órát suli után is délután, talán így nem leszel annyira fáradt.

2017. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Kezd el magadat hozzászoktatni fokozatosan. Minden nap próbálj már hamarabb lefeküdni és hamarabb kelni. Ha nem tudsz elaludni, akkor nap közben sportolj valamit (pl. menj el futni), így estére fáradtabb leszel.


Átérzem a problémát, pedig olyan 10 év van köztünk. 5 éve vagyok az egyetemen, de a mostani tavaszi félévben volt először, hogy órát kellett felvennem reggel 8-ra (előtte szándékosan kerültem, mert utálok korán kelni, így utólag nem is értem, hogy középiskolában hogyan bírtam én ezt). Az első pár alkalom nagyon rossz volt, de aztán az ember megszokja.

2017. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"nem tudok elaludni korán"


Pontosan ez a baj, nem az, hogy korán kell kelni. Fogadom, hogy lefekvés előtt még számítógépezni szoktál, vagy mobilozni, vagy tévézni, vagy tabletezni. ;-) Ezeknek a kék fénye akkor is ébren tart, amikor e nélkül a kék fény nélkül a szervezeted már rég jelezne, hogy álmos vagy. Ha korán - mondjuk tízkor - el akarsz tudni aludni, akkor kapcsold ki a képernyős kütyüket kilenckor vagy legkésőbb fél tízkor, hogy a kék fényük ne tartson ébren, tízkor feküdj le, akkor hatkor fel fogsz tudni kelni.

Ja, és ne egyél-igyál semmiféle koffeines cuccot délután 5 után, se kávét, se energiaitalt, se semmi ilyesmit, mert ezek is ébren tartanak. Meg a cukor!

És ne este sportolj, mert az is felpörget, hanem délelőtt meg délután (vagy reggel! :) ).


A biztonság kedvéért a vekkert ne az ágyad mellé rakd, hanem messzebbre, hogy muszáj legyen felkelned az ágyból, hogy lenyomd. :) Ha már úgyis felkeltél, mosd meg az arcodat, attól fel fogsz ébredni.

2017. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És igen, kezdd el már most így csinálni, és figyeld magad!
2017. aug. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!