Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy induljak el a matematikában?

Hogy induljak el a matematikában?

Figyelt kérdés

Mérnökire szeretnék menni, viszont egy ideje nem foglalkoztam matematikával. Mit lenne érdemes elkezdenem? Milyen könyvekből?

Analízisre lenne leginkább szükségem, ezen belűl ugye integrálás,deriválás,diffegyenletek.

Viszont azt gyanítom hogy nem egyből ezekbe kéne belevágnom.


2017. aug. 16. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen idős vagy? Ha legalább 10-11.-es, akkor már nagyjából belevághatsz ezekbe.


A Bolyai-könyveket javaslom:

[link]

Nagyjából Differenciálszámítás, Integrálszámítás, Differenciálegyenletek sorrendben.

2017. aug. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tavaly érettségiztem :)


Ha ezeket kivesézem az Obádovics könyvekkel együtt, az szerinted elég lesz?

2017. aug. 16. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ezek elég sokmindenre elegek, és főleg amiatt ajánlom őket, hogy sok gyakorlófeladat van bennük, az első néhányhoz részletes mintamegoldással, a mátrixaszámítást még mindenképpen vedd hozzájuk. BSc-n valszeg elég jól elleszel velük, villamosmérnöki kvantummechanikához biztos nem árt a valszám (amire van Bolyai-könyv) és a funkanal (amire nem tudom, van-e).


Az Obádovics, Bronstenj és barátaik pedig inkább összefoglaló/függvénytáblázat jellegű könyveket állítottak össze, amik arra jók, hogy valami képet adjanak az egyes dolgokról, vagy emlékeztessenek a részletekre. Tehát szerintem nem igazán tankönyvek. Helyettük inkább a Wikipédiát és Wolframalphát javaslom, naprakészebbek, részletesebbek és könnyebben kereshetők.

2017. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!