Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben be kell...

Ebben az esetben be kell jelentenem a jogviszonyom megszűnését a Diákhitelnél?

Figyelt kérdés
Jártam egy egyetemre, 3 félévet teljesítettem aztán úgy döntöttem abbahagyom. Ez a 3 félév teljes egészében Diákhitelből lett fizetve. Ezután beiratkoztam egy másik egyetemre, itt most fogom kezdeni a harmadik félévemet, az előző suliban még nem szűnt meg a jogviszonyom, hanem passziválva volt. Viszont most már harmadik passzívat nem tudok felvenni, így meg fog szűnni ott a jogviszonyom. Kérdés be kell ezt jelenteni a Diákhitelnél és ha igen akkor meg kell kezdenem a törlesztést 4 hónapon belül vagy csak akkor kell amikor a jelenlegi egyetemet befejeztem és végleg megszűnt a hallgatói jogviszonyom?

2017. aug. 18. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel már nekik is megírhattad volna, és akkor tuti választ kapnál.


Egyébként ha nem vagy benne biztos, hogy meg kell-e tenni valami ilyesmit, akkor tedd meg a biztonság kedvéért, ezzel biztosan nem veszthetsz. Legfeljebb majd azt mondják, hogy nem kellett volna.

2017. szept. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy meg kell-e tenni? Persze, hogy be kell jelenteni a lakcím változást, nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy ez befolyásolja-e az igénylést?
2017. szept. 17. 11:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor kell jelezned, amikor már nem csak passzív leszel, hanem megszűnik a jogviszonyod. Ugye még van jogviszonyod.

Számít az is, hogy ez DH1, vagy 2. A szerződésben benne van az intézmény és a kar is, így ha új intézmény van, és/vagy kar, akkor ezt jelezni vagy köteles, ha élni kívánsz vele.

A törlesztést akkor kell elkezdened, amikor munkába állsz, de mivel te most ismét tanulsz, így nem kell törlesztened. Amíg tanulsz, addig a hiteled "csak" kamatozik.

Ha van pénzed, akkor természetesen előtörleszthetsz a tanulmányaid során is.

2017. szept. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!