Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ha kötelező, muszáj...

Egyetemen ha kötelező, muszáj felvennem mindkét nyelvet?

Figyelt kérdés

Egymással ütközik a 2 nyelvóra, de gondolom ez még változik.

Német és angolra is kötelezőt ír, de én eddig még sosem tanultam németet, muszáj felvennem?



2017. aug. 21. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kötelező akkor kötelező. Milyen szakon kötelező két nyelv? Ezt jelentkezés előtt nem tudtad?


Ha első éves vagy és első éves tárgyak, akkor biztosan úgy fogják alakítani hogy felvehessétek egyszerre a kettőt...

2017. aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

CSak egy kell.

Ha nincs meg a nyelvvizsgád, akkor kell általános kurzus és kell szaknyelv is, ha van nyelvvizsga (ami a diplomához kell), akkor csak szaknyelv.

HA van pl angolod, akkor a német általánost felveheted szabadnak.

2017. aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötelező, muszáj! (Óh anyám, borogass!)
2017. aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első éves vagyok igen, ápoló szakon kötelező mindkettő.

köszi a választ.

2017. aug. 21. 16:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező mindkettő, ha megnézet a képzési tervet, együtt szerepelnek... a kettőből az egyik kell.
2017. aug. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Szánalmas a mai magyar oktatás. Már tényleg akárkit felvesznek egyetemre. Ráadásul olyan szakra is, ahol emberi életekért felel a végzett. Egy orvosnak sem kötelező 2 nyelv, nemhogy egy ápolónak.
2017. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!