Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal, hogyha...

Mit kezdjek magammal, hogyha egészségügyi okból halasztanom kell az egyetemet?

Figyelt kérdés
Sikerült idén egyetemi felvételt nyernem, viszont pár napja kiderült, hogy egészségügyi okból nem kezdhetem a tanulmányaimat, hiszen egy eléggé kockázatos műtét vár rám... Egyáltalán nem tartogattam B tervet, hiszen jól sikerült az emelt kémia és biológia, és fogalmam sincs, mit kezdjek a következő tanévben magammal a műtéti rehabilitáció után. Leginkább a magánytól félek, hiszen barátaim egyetemre fognak járni, jogosan nem fognak tudni szorítani időt rám, plusz megismerkednek újabb emberekkel... Mindenki azt mondja, hogy pihenjek, némelyik orvos azzal ijesztgetett, hogy nagyon súlyos esetben háromnegyed évbe telhet, mire megtanulok újra járni, de ha hamarabb felépülök, akkor mit kezdjek magammal?

2017. aug. 26. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Tanulj nyelvet. :D
2017. aug. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Előre is jobbulást!

És ahogy előző is írja, én a helyedben valamilyen nyelvet tanulnék.

2017. aug. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

1. Passziváltass 1/2 félévet ha tudsz és akkor jövő februárban/januárban kezd el.

2. Ha nem lehet rögtön passzívval kezdeni, akkor felvételizz jövőre és kezd el akkor.


Közben ahogy írták, tanulj nyelvet ha még nincs nyelvvizsgád, vagy kezdj el egy másikat tanulni.

2017. aug. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Az egyetemeken javarészt nem lehet passziválással kezdeni...
2017. aug. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Eü okból sok helyen engednek passzívval indulni.
2017. aug. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Angol és német nyelvvizsgám van, bár mindig is érdekelt a francia nyelv. :)

Mindenképpen beiratkoznék, mert eléggé zokon esne, ha nekünk kellene kifizetni a műtéti, vizsgálati, kezelési költségeket.

Utánajártam, orvosi papírral mindenképpen elfogadják, hogy passzív félévvel kezdjek, viszont sajnos nem lehet csak 1 félévet passziváltatni, 1 teljes évet kell... :/

2017. aug. 26. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Hogyhogy nem lehet csak 1 félévet? Félévente kell tanulmányi státuszt módosítani. Nyílván ha a 2. szemeszterben kezdenél, nem minden tárgyat tudnál csinálni, de legalább valamivel bennébb lennél.
2017. aug. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt kémiából és bioszból kiindulva arra tippelek, orvosira, fogorvosira, állatorvosira vagy gyógyszerészetre nyertél felvételt. Gratulálok hozzá, és mielőbbi jobbulást! :)

Ha érdekel a francia nyelv, szerintem belevághatsz, pláne ha ennyit kell majd feküdnöd. Emellett olvass jó könyveket, nézz filmeket, ha nagyon érdekel az egyetemi anyag, szerezd be a tankönyveket, és lapozgasd azokat is (de egyedól tanulni nem kell, hiszen ráérsz azzal akkor jövőre.) És koncentrálj a felépülésre! :)

2017. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért lehet csak egy évet, a tanulmányi osztály ezt mondta.

Igen, orvosira vettek fel:) Köszönöm szépen!:)

A tankönyves készletet tervezem feltölteni, köszönöm a tanácsokat!:D A francia nyelvet is megpróbálom, ha lesz rá lehetőségem:)

2017. aug. 27. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!