Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem és magyar középszin...

Történelem és magyar középszintű érettségire hogyan készüljek fel? Cél kb.90 százalékos lenne. Az elmúlt években is tanultam, tartottam a lépést az anyagból, úgyhogy nem azért kérdezem. Örülnék néhány jó tippnek

Figyelt kérdés

1) Milyen tankönyveket ajánlotok?

2) A tankönyveken kívül elég, ha megcsinálom az előző érettségiket?

3) A történelem esszéírásra felkészülési tipp?

4) A magyar érvelés/novellaelemzés/verselemzés/összehasonlító elemzésre felkészülési tipp?



2017. szept. 3. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Idén érettségiztem, mindkét tárgyból elértem 90%-ot,úgyhogy megpróbálom leírni, én hogyan készültem. Egyik tárgynál sem használtam könyvet, a magyar érettségi sokkal inkább kompetencia alapú, töriből pedig én sokkal jobban tudtam saját jegyzetből tanulni. Ha van, neked is a jegyzeteket ajánlom, ha nincs, akkor azt a könyvet, amiből eddig is tanultál, hiszen azt már ismered. A tanulásnál sokkal fontosabb a gyakorlás, én kb az elmúlt 10 évi sort csináltam meg, illetve a nyilvános mintafeladatsorokat. Ezeket mindig úgy, hogy magyarból a szövegértés részt oldottam meg, illetve a gyakorlati szövegalkotást, az elemzési feladathoz pedig néhány pontban leírtam magamnak, hogy miket írnék. Töriből szintén csak az első részt oldottam meg,és vázlatpontokat írtam az esszékhez. Ezután pedig kijavítottam magamnak és elolvastam a megoldókulcs értékelését az elemzéshez és az esszékhez. Tulajdonképpen ezeknél az a legfontosabb, hogy a pontozási rendszert megértsd, mert ha a töri esszében csak mondasz valamit és nem kapcsolsz hozzá egy másik dolgot, akkor már kevesebb pont jár. Magyarból talán annyit lehet készülni, hogy megtanulod az elemzéshez a költői eszközöket, illetve tudd, hogy milyen szempontok szerint érdemes elemezni minden művet. Töriből pedig elvileg bármi lehet a téma, de azért a nagyobb témákból szoktak kérdezni. Én átnéztem a követelményeket, de elsősorban a szóbeli tételeimet és szerencsém is volt, mert az egyik párosításban 2 olyan témát adtak, ami szóbeli tételünk is volt. Ha nincs ilyen szerencséd, akkor a hosszú alapján válassz, az legyen jó, rövid esszét bármiről lehet írni térkép és források alapján. Remélem tudtam segíteni :)
2017. szept. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!