Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyíregyházi Egyetem levelező...

Zender006 kérdése:

Nyíregyházi Egyetem levelező szakon mennyire veszik komolyan a hiányzást?

Figyelt kérdés

Úgy tudom az órák 50%-ra kell bemenni. Nem szórakozásból akarok lógni hanem elég sok a munkám.

Azt mondják vannak olyan tanárok akik nagyon komolyan veszik konkrétan a Drabanc Mihályról hallottam ezt.

Közösségszervező szakon kezdek.

Ha vannak tapasztalataitok írjátok meg légyszi. Tanárokról is jöhet, hogy ki lazább és ki szigorúbb ilyen téren.



2017. szept. 6. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem 50% a kötelező, hanem 2/3-a. Egy tárgyból levelező szakon 3 konzultációs időt írnak ki. Ebből 1 az amire elfogadnak igazolást, kifogást stb. 1konzultáció 3 óra hosszú. Ez a gyakorlati tárgyalnál a legfontosabb.

A töltelék tárgyaknál, magolós zh-s tantárgyaknál sokszor nem is iratnak névsort, ha nem mész be észre sem veszik, ezeknél a tárgyaknál általában több szak hallgatói is vizsgáznak. Pl pszichológiára, anatómiára egy 200 fős terembe van az előadás és vannak ott tanítók, kisgyermeknevelők, óvónők, stb.

De a gyakorlati jegyes tárgyaknál 1 hiányzás és nincs több. Mindegy hogy haláleset, mindegy hogy épp szültél vagy eltörött a lábad. Erre többször fel is szokták hivni az adott tanárok a diákok figyelmét, ez ellen a szabály ellen ők tehetetlenek.

2018. júl. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!