Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az emelt és a...

Mi a különbség az emelt és a középszintű érettségi között?

Figyelt kérdés

2017. szept. 7. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Őőő. Mondjuk az, hogy nehezebb? És csak annak ajánlott, aki többet érez magában, nem annak aki csak kettesekkel bukdácsol végig az egész középsulin?
2017. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre akarsz menni akkor kell az emelt.
2017. szept. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szigorúbb a pontozás? Más a suli? Mások a tanárok? Mikor kapom meg a többlet pontot emeltkor Más feladatok vannak? Ha igen, akkor milyen jellegűek? Több-kevesebb felkészülési időm van? Több tételt kell megtanulni?
2017. szept. 8. 07:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért az se mindegy, milyen tantárgy, van, ahol nincs nagy különbség feladatok tekintetében, csak többet kérnek, és van olyan tantárgy, ahol azért a feladatok között is van különbség bőven.

Általában vannak kijelölt iskolák (városonként/megyénként/régiónként, valami ilyesmi logika szerint), ahol tartják az emelt érettségiket (írásbeli, szóbeli). Csak olyan tanár lehet ott javítótanár vagy vizsgáztató tanár, akinek van ehhez végzettsége (pl. az én volt sulimban egy magyartanár van, aki emelten is lehet javítótanár, a többi nem). Ezeket a tanárokat tudtommal az Oktatási Hivatal választja ki, és értesíti őket, hogy jönni kell vizsgáztatni, és akár szomszédos városból is jöhet az adott szaktanár. Nem vizsgázhatsz olyan tanár előtt, aki a te iskoládban tanít, és nem is javíthatja a dolgozatodat. Hogy mennyire nézik szigorúan, az tanártól függ, én most nyáron magyarból emelteztem, nagyon korrekt volt a javítás, a szóbeli is, semmi problémám nem volt vele, de pl. az infósok közül sokan fellebbeztek, mert nem adtak meg nekik pontokat.

Akkor kapod meg az 50 pont többletpontot, hogyha elérsz legalább 45%-ot ÉS az adott tantárgy követelmény az adott szakon. Pl. orvosira CSAK emelt biológiát és emelt kémiát vagy fizikát fogadnak el, te hiába emeltezel mondjuk földrajzból vagy matekból, azt nem fogják elfogadni. Hogy mit fogadnak el, arról a felvi.hu-n tudsz tájékozódni.

2017. szept. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Biológiából nagy a különbség emelt és közép között?
2017. szept. 10. 19:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár én nem érettségiztem bioszból emelt szinten, csak középszinten, de ennyit tudok róla:

A középszintű anyag kb. fele az emeltnek, emelten tényleg szinte mindent kérnek.

A típusfeladatok közül nincs nagy különbség, annyi, hogy emelten van esszé is, és a közép az 2 óra, az emelt pedig 3.

Középszinten kb. 20-25 A és B tétel van, emelten pedig talán 50 A és B tétel, ebben nem vagyok biztos, csak azt tudom, hogy ott körülbelül 100 tétel van.

Egyébként az oktatas.hu-n fent vannak az eddigi feladatok és a követelményrendszer is fent van.

Itt a követelményrendszer, ami középszinten követelmény, az emelt szinten is, tehát nemcsak az kell, ami az emelthez van írva.

Itt pedig a feladatsorok:

[link]

2017. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, a követelményrendszert elfelejtettem linkelni:

[link]

2017. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!