Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen alapismeretek és...

Milyen alapismeretek és egyebek kellenek ahhoz, hogy ügyvéd lehessen valaki?

Figyelt kérdés

Elsőnek is szeretném,ha valaki elmondaná nekem hogy milyen téren is vannak ügyvédek.Milyen tantárgyakból kell kiemelkedően végezni az iskolában,milyen egyetemre kellene menni.Igen,tudom...Nem vagyok túlságosan pontosított ezen a területen.Viszont ha valaki lenne olyan kedves és leírna mindent egy ügyvédi állásról azt nagyon megköszönném.A válaszokat élőre is köszönöm

:)



2017. szept. 10. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egy jogi diploma nem árt. Ehhez meg egy kitűnő bizonyítvány. A nyelvérzék a latinhoz lesz szükséges. Talán nem baj, ha tesiből 4-es vagy.:)
2017. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 blilla válasza:

A történelem, valamint a magyar nyelv és irodalom a kiemelkedően fontos, valamint a nyelvtudás is lényeges, különösen a ponthatárok miatt elengedhetetlen egy nyelvvizsga.


Az ügyvédkedésnek azonban semmi köze nincs az iskolai tantárgyakhoz, és jogi egyetem elvégzését követően nem lesz mindenki ügyvéd, sőt. Ha ügyvéd lesz, akkor is lehet polgáris, büntetős, munkajogász, és még sorolhatnám.

2017. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!