Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Manapság minek éri meg tanulni...

Manapság minek éri meg tanulni, hogy biztos állást és jó fizetést kapjon az ember később?

Figyelt kérdés

Egy olyan szakot szeretnék, amit meg éri elvégezni, hogy ne az legyen hogy tanulok 4-5 évet van 1-2 diplomám és nem tudok elhelyezkedni. Legalább 180 ezret szeretnék keresni.

Minek érdemes tanulnom? Nagyon szeretem a matekot, a kémiát, a biológiát. Sajnos a nyelvekből nem vagyok jó. Vagyis eddig csak németet tanultam.

Orvos nem szeretnék lenni az az egy amit tudok, hogy nem.

Ha fiú lennék valószinűleg elmennék gépépsz vagy vilamosmérnöknek programozónak vagy infóra. De sajnos lány vagyok és úgy érzem nem valók ezek nekem.

Esetleg a pénzügy? Hivatali, banki munkák? Bio-,vegyészmérnöki? Nektek mi a véleményetek ezekről a szakokról? Ti minek tanulnátok?



2017. szept. 13. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Lehetsz könyvelő, gyógyszerész, építészmérnök, HR-es... A (nettó) 180 ezer nem olyan sok egyébként, buszvezetőként is kereshetsz ennyit.
2017. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Vannak "nőies" mérnöki szakok is, esetleg pénzügy-számvitel szak, HR.
2017. szept. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

A világ olyan gyorsan változik, hogy ami manapság jónak néz ki, az "holnapság" már lehet, hogy nem.

Szerintem a legjobb, ami tehetsz, hogy bármilyen, az érdeklődésednek és a tehetségednek megfelelő szakot választasz. Teljesen bátran választhatsz "fiús" szakterületet is, nem ördögtől való az. Általában, aki sikeres, attól az, hogy a maga szakterületén az átlagtól jobban teljesít, tehát tanuld azt, amit szeretsz és amihez tehetséged van! F/67

2017. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as jól mondja. Olyat válassz, amit szeretsz, és abból hozd ki a maximumot. Én is olyan szakra mentem, amire sokan mondták, hogy minek, mit kezdek vele. De mindig jól megéltem belőle, mert lelkesen csináltam.
2017. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8%
Kőműveseket nagyon keresik, magyarországon nettó 300-400ezret lehet keresni...
2017. szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Off

És ,hogy gondoltad kémia-biosz érdeklődéssel nőként menjek kőművesnek?Elég hülye ötlet már csak a fizikumot tekintve is.


On

gyógyszerésznek és a vegyészmérnök jók az elhelyezkedési lehetőségei valamit nem is keresnek rosszul.H meg reálos beállítottságú vagy főleg ajánlom

2017. szept. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!