Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélyem, BME-sek?

Szerintetek van esélyem, BME-sek?

Figyelt kérdés
BME-GPK gépészmérnöki szakján szeretnék jövöre tanulni, szerintetek bele vágjak egyáltalán? Mert se szakközépbe, se fizika faktra nem jártam. Raadásul mikor még volt fizikám nem vettem komolyan,mert nem gondoltam volna, hogy később ebbe az irányba szeretnék tovább tanulni. Mennyire kell oda a közép sulis fizika?HA nagyon össze szedném magam van némi esély?

2017. szept. 15. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Van bevezető fizika nevű tantárgy azoknak, akik nem fizika érettségivel mennek, vagy nem olyan erős tudással, azoknak se legyen baja. Úgyhogy nem befolyásol kb. semmit ha nem fizikával mész, ott úgy is megtanítják, max. egy kis előny ha tudsz egy kicsit fizikául.
2017. szept. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Lényeg, hogy a matek menjen nagyon jól (emelt szint), utána a fizika is egyszerűbb lesz.
2017. szept. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Matekbol emeltezek mindenképp.

2017. szept. 16. 09:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Én azért a helyedben átgondolnám ezt az egészet! Mi vett rá, hogy mégis így dönts? Szerintem bitang nagy fába vágod a fejszédet. Matek (emelt) hogy megy? Videotóriumon van Stépán Gábor-os dinamika, rezgéstan előadássorozat, nézz bele mindenképp, az az íze az egésznek! Ha tetszik, akkor érdemes oda menned...
2017. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Harry Potter ráugrik az autópálya belső sávjára, és 130-al megy. Átlagembernek kell egy gyorsítósáv. Van egy (majdnem)(tan)éved felkészülni.
2017. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
matek az azért menni fog, faktos vagyok, csak a fizika tanárom nem a legjobb :/ .
2017. szept. 16. 10:29
 7/14 anonim ***** válasza:

Figyu, még pont időben vagy! Feküdj rá a matekra+fizikára és nem lesz gond.

Én infó érettségivel, kb nulla fizika tudással (színvonaltalan volt giminkben az általános fizika, faktra meg nem jártam) mentem el BME járműmérnöki szakra. A lemaradás fizikában lassan elmúlt, mert mindent megtanítanak, csak jobban rá kell feküdnöd, mint annak, aki csak "ismétel". A matek neccesebb volt, mert eléggé utáltam kb 6.tól kezdve a matekot a szar tanáraim miatt, az volt az egyetlen szerencsém, hogy amúgy volt/van hozzá érzékem, csak a szükségesnél 0-val több plusz energiát fektettem bele. De amikor szükség volt rá, akkor jól teljesítettem az adott szinten (középsuliba felvételi, középszintű érettségi). Viszont egyetemen megszívtam, a matekokkal elcsúsztam sajnos.

Viszont a GPK egy hajszálnyival könnyebb, plusz van egy egész éved behozni a lemaradást. Ha nekem sikerült diplomát szerezni, akkor neked játszi könnyedséggel fog menni. Annyi dolgod van csupán, hogy következő egy évben nyomasd a matekot+fizikát. Ha szükség van rá, ne sajnáld a pénzt a különtanártól sem.

Ja és még egy tipp: A többi tárgyon ne parázz, több pontot tudsz szerezni a felvételin, ha matek+fizikából duplázol.

2017. szept. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
akkor bele adok mindent, már a gépszerk.től félek, h megtanítják rendesen az ábrázolásokat.
2017. szept. 16. 10:38
 9/14 anonim ***** válasza:

Előző voltam

Kiegészítés:

Persze nehéz lesz az egyetem, talán életed legnehezebb pár éve, de ha becsülettel megdolgozol a diplomáért, akkor menni fog és később bőven kifizetődik befektetett idő, energia.

Kezdj el készülni, de azért éld ki magad amennyire lehet az egyetemig, mert utána viszonylag kevés szabadidőd lesz. Az érettségi az semmi, ahhoz képest, ami később vár rád :) Én szurkolok!

2017. szept. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is infó érettségivel, hulladék középsulis fizika oktatás után mentem BME-GPK-ra. Ráadásul szintén gimiből, tehát műszaki rajzot soha nem tanultam előtte.


Ne aggódj, ha van egy kis érzéked hozzá és érdekel a dolog, akkor simán vállalható, MINDENT megtanítanak, amire szükséged lesz.

2017. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!