Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek mondták...

Van itt olyan, akinek mondták minek 2. ,3. vagy mégtöbb diploma, de az idő nem a megmondó embereket igazolta, hanem megérte?

Figyelt kérdés

Pl. apum gyógyszerész diploma után elkezdte a közgazdász szakot. Nem a bsc, hanem a hagyományos okleveles egyetemit. Akkoriban még nem bologna volt. Ő szerinte szerencsére. Főleg mert Ausztriában (ott járt egyetemre és évekig ott éltünk) már bsc + msc az orvos, gyógyszerész is !!! És nem mindenki lesz msc ezekből sem ... Levelező képzés annyi volt, mint fehér holló, ezért apu munka után délután, este járt előadásokra, szemináriumokra. Legalább ez volt, ha levelező nem. 1 éves koromig mindennel végzett. Jelenleg manager a gyógyszeriparban és nagyon jól keres. Mikor elkezdte a közgázt, sokan mondták neki, hogy a mi a fenének. Főleg az osztrák ex szaktársak. Utána csodálkoztak, hogy miért apu kellett vezetőnek és nem ők. Mármint a gyógyszerészekre értem. Már ők is képzik magukat, de nemhogy munka, hanem család mellett és ugyanúgy nincs levelező.

Egyik bácsikám orvosit végzett és szeretne jogász diplomát is. Az 5 éveset. A magyar ismerősök ugyanúgy csodabogárnak nézik, mint annó aput az osztrákok. Természetesen apu az egyetemre bíztatja a lassan harminc éves bácsikámat.


2017. szept. 19. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van egy Diplomád. Dolgozol vele. Mellette levelezőn annyit végzel amennyit akarsz. Sok ember magának tanul és másnak. Nem a Diplomáért vagy mondjuk nem azért, mert abban akar dolgozni, csak fejlődni akar. :)


Meg, ha mondjuk váltani akar más irányba akkor simán tud, ha több képzettsége van. Minél több van annál jobb. Életrajzból meg ezeket kilehet hagyni, mert sok helyen nem szeretik, hogyha annyi mindened van. (De ez inkább szakmunkások stb.) Most, ha diplomásként mész dolgozni valahova és többed is van több irányú akkor még örülnek is neki, hiszen másban is tudsz segíteni és ezzel előrevinni a céget.


ui.: a 30 éves bácsikád nem végzett még az orvosin. a 6 év az oké, de utána még rezidens és egyéb képzés van.

2017. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdésed, ha apukáddal megtörtént az, amire kiváncsi vagy, akkor mi a kérdés?


Mindenki saját maga dönti el, hogy mit akar csinálni. Nem is értem azokat az embereket, akik beleszolnak, hogy "Minek mész megint egyetemre?" És ha megyek, mi közük van hozzá? Nekem két szomszédom is 50 éves korában csinált valami képzést az egyetemen. Szép dolog, ha valaki okosodni akar, 50 évesen sem késö egyetemre járni.

2017. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!