Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magántanulás nyomós okok miatt?

Magántanulás nyomós okok miatt?

Figyelt kérdés

A helyzet az lenne, hogy az nem a legjobb osztálytársakat fogtam ki, ezért anyáék beleegyeztek a magántanulásba. Miből áll ez? Egy tanár fog engem mindenre tanítani? Vagy több? Iskolába csak dogák miatt kell bemenni? Ugyanazokat a tantárgyakat fogom tanulni mint a suliban a gyerekek?


Minden választ köszönök előre is :))



2017. szept. 23. 20:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Egy a véletlenül becsúszott. Remélem senkit nem zavar ☺
2017. szept. 23. 20:12
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj, az* :DD
2017. szept. 23. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát itt az a gond hogy nem a szüleidnek kell beleegyezni a magántanulóságba, hanem az iskolának. Addig felesleges vele foglalkoznod, míg meg nem kapjátok a határozatot hogy engedélyezik.
2017. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Azért akarsz magántanuló lenni mert szarok az osztálytársak? lul
2017. szept. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazok a tárgyak, és különbözeti vizsgákat kell tenned mindenből minden évben. Hogy hogy készülsz fel, az magánügy.
2017. szept. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A suli az esetek 95%-ban(ha a szülő kéri), reklamálás nélkül elfogadják azt a kérelmet, hogy a gyerek legyen magántanuló. (Persze nem nagy ördöngősség olyan indokot találni, amire nem lehet elutasító választ adni.)


Alapjaiban a magántanulóság nem arról szól, hogy hawaii és mindenki csa körülötted fog ugrálni. El kell szomorítsalak nem csak előnye de kőkemény hátránya is van.


A tanárok nem fognak konkrétan tanítani. Csak bizonyos órákon kell résztvegyél, ami inkább egyfajta megbeszélés, ahol felteheted a kérdéseid, picit magyaráz de a dolog oroszlánrésze rád marad. Sokaknak szüksége van mellette magántanárra.


Iskolába csak a félév végén kell bemenni, amikor egyszerre "vizsgázol" az egész anyagból.


Ugyanazokat a tantárgyakat kell neked is tanulnod.

2017. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal nehezebb magántanulóként elvégezni a középiskolát, mint nappalis diákként. Ha az egyedüli okod, hogy rossz a közösség, akkor esetleg keressetek másik sulit, de emiatt nagy hülyeség magántanulónak lenni...


Iskolája válogatja, hogy félév végén vagy csak év végén kell különbözeti vizsgát tenned minden olyan tárgy anyagából, ami egy nappalis diáknak is kötelező tárgy, és természetesen az egész éves (vagy féléves) anyagból. Szintén iskolától függ, hogy minden tárgyból egy napon, vagy 1-2 hetes intervallumban több napra szétosztva vizsgázhatsz.


Anno még a középiskola elején, egészségügyi okok miatt 2 évig voltam magántanuló, de mindennel azért küzdöttem, hogy kikerüljek ebből a státuszból. A felkészülést egyénileg kellett megoldani, magántanárral vagy anélkül. Az iskolával való megegyezés alapján bármikor látogathattam az órákat is.


Előnyt is lehet ebből a helyzetből kovácsolni persze, ha a szülők finanszírozni tudnak magántanár(oka)t, az iskolai tanrendnél gyorsabb tempóban is haladhatsz, ha megvan hozzá az adottságod és a szorgalmad. De ez a kevésbé jellemző verzió.


További hátránya a dolognak, hogy nem leszel rendes közösségben, ami ezekben az években szerintem nagyon fontos. Adott esetben csökken vagy nem lesz olyan felelősségérzeted és kötelességtudatod, mint azoknak a társaidnak, akiknek hétről hétre kell felkészülniük a számonkérésekre.


Hacsak nincs valami komoly egészségügyi oka, és a szüleid nem tudnak legalább a nehezebbnek bizonyuló tárgyakból (matek, természettudományos tárgyak egy része) magántanárt fogadni, ne akarj magántanuló lenni.

2017. szept. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!